Matovičová vláda a minister hospodárstva Richard Sulík predali do zahraničia 49 percentný podiel v lukratívnej východoslovenskej strategickej spoločnosti.

Bratislava 11.08.2020 –  Nemecká firma E.ON získala za nehorázne nízkych 35 miliónov eur 49 percentný  podiel  vo Východoslovenskej  energetike Holding a. s. Na tento podiel malo predkupné právo Slovensko. Pritom priemerný zisk tejto firmy  je takmer 40 miliónov ročne. Ak by celá táto firma patrila štátu, tak každý rok by sa zo zisku tejto firmy mohla obnoviť veľká slovenská nemocnica.

Vláda  urobila  ( tak ako iné vlády pred ňou ) ďalší krok k tomu, aby sa Slovensko stalo ekonomickou kolóniou západu. Pritom práve teraz, počas krízy a všeobecného prepadu cien podnikov je ideálny čas realizovať takéto dlhodobo ziskové štátne investície .

ĽSNS odmieta odovzdávanie lukratívnych slovenských podnikov zahraničným firmám a cudzím štátom.  Za najdôležitejšie v budúcnosti sa považuje získanie slovenských strategických podnikov

( najmä energetických ) naspäť do rúk štátu.

OĽaNO sľubovalo priniesť novú morálku do slovenskej politiky. A naozaj ju prinieslo! Alebo radšej staronovú morálku…. Matovičovci vrátili Slovensku vekslácku morálku deväťdesiatych rokov a spolu s ňou svet lacných lží, spravodajských hier a tých najtrápnejších podvodov.

Toto sú tí matovičovskí hrdinovia. Ľudia bez morálky! KDE TOTO SKONČÍ?