ilustračná fotka
ilustračná fotka

Rakúsko chce pomôcť Slovákom, ponúka svojich zdravotníkov!

Bratislava/Viedeň 18.2.2021 – Z prvenstva v boji proti Covidu, sme sa za niekoľko mesiacov prepracovali na najhoršiu krajinu na svete. To nie je žart, ale nanešťastie realita. Pomocnú ruku nám chcú podať v Rakúsku!

V susednej krajine by mohol vypomáhať zdravotnícky personál rakúskej armády, oznámilo v stredu popoludní rakúske ministerstvo obrany. Rakúsko tak ponúka Slovensku pomocnú ruku pri zvládaní koronakrízy. Vo vyhlásení pre agentúru APA doplnilo, že konkrétne potreby a počet vojakov, ktorých majú vyslať, momentálne zisťuje.
Pomáhať rýchlo a nebyrokraticky je požiadavkou európskej solidarity. Preto sme už prijali pacientov z Francúzska, Talianska a Čiernej Hory. Rakúska armáda teraz personálom podporí Slovensko,“ avizoval rakúsky kancelár Sebastian Kurz.

Rakúske ozbrojené sily sú vždy k dispozícii, keď to je potrebné. Nech je to v Rakúsku alebo aj v zahraničí, pre našich susedov a európskych priateľov. Je preto samozrejmé, že v týchto náročných časoch stojíme po boku Slovenska,“ uviedla rakúska ministerka obrany Klaudia Tannerová.  APA uvádza, že pandemická situácia na Slovensku sa natoľko vyostrila, že krajina žiada o pomoc Európsku úniu, pričom potrebuje lekárov a zdravotné sestry.