ilustračná fotka/ zdroj: facebook Igor M.
ilustračná fotka/ zdroj: facebook Igor M.

Premiér Matovič sa neudržal a na dnešnej tlačovke používal nevhodné nadávky a prirovnania.

Bratislava 25.9.2020 – V piatok opäť zasadla pandemická komisia vlády, ktorá sa venovala aktuálnej epidemiologickej situácii na Slovensku. Premiér Matovič sa neudržal a použil množstvo doslovne hlúpych slov a dourážal Slovákov! Premiér drsne kritizoval prístup verejnosti k aktuálnym opatreniam. „Tretina ľudí s prepáčením serie na pravidlá,“ uviedol k verejnosti. Ľudí prirovnal k nejakým mladým ,,zasranom“, ktorí by mali zľahčovať Covid – 19!

Povenoval sa aj doktorovi Bukovskému! Igora Bukovského vyzval, aby „nešíril bludy“. Podľa neho si nezaslúži titul a zľahčovaním vážnosti koronavírusu ohrozuje ľudí. Označil ho pomenovaním ,,BLÁZON!“

Vrcholom však bolo porovnávanie, kde premiér zašiel už priďaleko a vysvetlil, že Covid- 19 nie je ,,výmysel nejakých ŽIDOJAŠTEROV, alebo ILUMINÁTOV.“ Ak by si toto dovolil niekto iný, dalo by sa predpokladať, že bude mať problém so zákonom a bol by označení za extrémistu, prípadne fašistu! Nedávno pokračoval súd s lídrom ĽSNS Mariánom Kotlebom za odovzdávanie šekov v sume 1488,-Euro. Prokurátor to vyhodnocuje ako extrémistickú symboliku. Bude rovnako postupovať aj pri premiérovi v prípade prirovnávania Židov k nejakým Židojašterom?

Na zasadnutí komisie premiér Igor Matovič ako povedal, navrhol, aby bol od 1. októbra na svadbách povolený maximálny počet účastníkov do 30 ľudí. Rovnako, aby na hromadných podujatiach, na ktorých sa sedí, povolili maximálnu účasť 100 ľudí v interéri a 200 ľudí v exteriéri a aby sa bez možnosti sedenia hromadné podujatia úplne zakázali.

Ľuďom sa tak defakto zabráni v akomkoľvek zhromaždovaní sa na verejnosti. Je však minimálne zarážajúci ten fakt, že ľudia môžu pokojne ďalej pracovať vo fabrikách kde sa stretávajú na pracovisku, chodbách, jedálňach, deti môžu chodiť do škôl, môžeme chodiť vlakmi, autobusmi, ale vonku v exteriéroch môže sedieť na hromadných podujatiach iba 200ľudí! Tí čo by stáli sa zrejme už nakazia a sediaci nie! Obraz o takýchto opatreniach si musia urobiť ľudia sami.

Všetky konkrétne a platné obmedzenia Vám prinesieme v samostatnom článku počas pondelka 28.9.2020.