na snímke Vladimír Krčméry
na snímke Vladimír Krčméry

Odborník obrátil kartu – ľudia v jeho názoroch videli istotu.

Bratislava 21.08.2020 –Lekár, odborník na tropickú medicínu, infektológiu, vysokoškolský pedagóg Vladimír Krčméry je zakladateľom zdravotníckych a sociálnych zariadení a humanitárnych misií v krajinách tretieho sveta. Počas tohtoročnej jari bol pre mnohých Slovákov symbolom úspešného prevedenia krajiny cez pandémiu ochorenia COVID-19. Bývalý člen Permanentného krízového štábu sa po zvládnutí tohto náročného obdobia zo zdravotných dôvodov vzdal všetkých verejných funkcií. Podľa Krčméryho nás toto náročné obdobie naučilo pokore, koľko toho v medicíne ešte nevieme.

„COVID-19 je 2 x menej nebezpečný ako chrípka; je menej nákazlivý, má ľahší priebeh, pacient ho vyleží  za 2-3 dni, chrípka trvá 2-3 týždne“. Pán Krčméry označil opatrenia proti pandémii  za absurdity, ktorým všetci tlieskame. Vykonávané  absurdity nám ale dodávali pocit bezpečia. Bez vyhodnotenia! V obci pred kostolom sliedili televízne štáby a policajné autá, keď sa k nemu priblížilo viac ako 5 ľudí, ale v tom čase v Lídli mohlo byť aj 130 ľudí naraz!  Prečo sa občanom predkladajú takéto špekulácie? Kde je pravda, keď ju nepozná ani odborník? Pán Krčméry nás uisťoval, že druhá vlna pandémie ani nebude a my sa jej vyhneme.  Alebo už bola a my sme ju ani nepostrehli.

V priebehu troch mesiacov svoje vyhlásenia otočil.  Vyhlásil: „Pripravujeme sa na druhú vlnu, musíme obmedziť cestovanie a ustriehnuť, koho si pustíme na Slovensko!“

Je pandémia koronavírusu špeciálna operácia na základe rozkazu majiteľov peňazí ? Je jej cieľom  (špeciálnej operácie)  úplná kontrola celej populácie planéty?  Natíska sa otázka: Prečo pán profesor zmenil názor? Prečo opäť spolupracuje pri dôslednom dohľade nad populáciou? Prečo súhlasí so zavedením  cestovateľského semaforu? ( Česi môžu cestovať  do krajín označených zelenou a oranžovou bez obmedzení pri návrate späť. Test bude vyžadovaný  na ceste z červených krajín.). Horší ako samotný vírus je strach z neho. Viacero vedcov sa zhodlo v tom, že vystrašený človek prestáva ostražito sledovať, čo sa okolo neho deje a zameriava sa na seba a na svoje prežitie.  Ľudia sú vďační  štátu za prejavenú  ochranu  a tak si nevšimli, ako upadla ekonomika, nevšimli si, že za každé zlé rozhodnutie môže vlastne niekto iný! Aj keď hlavná zodpovedná osoba za Slovensko je vlastne predseda vlády!