Kim Jong-un v kóme

Severná Kórea 24.8.2020 – Chang Song-min, bývalý poradca prezidenta Južnej Kórei tvrdí že všetky fotografie vydané Severnou Kóreou zobrazujúce vládcu Kim Jong-un sú falošné.

Vládca Severnej Kórei Kim Jong-un je podľa zistení v kóme a jeho sestra Kim Yo-jong bude preberať zodpovednosť za národné a medzinárodné vedenie krajiny čo zverejnilo niekoľko renomovaných mediálnych agentúr.

Chang Song-min, ktorý slúžil ako sekretár politických otázok pod prezidentom Južnej Kórei Kim Dea-jung, vo svojom príspevku na sociálnych sieťach prehlásil že žiadny predstaviteľ politickej moci v Severnej Kórei by neodovzdal svoje právomoci do rúk niekoho iného pokiaľ by nebol príliš chorý na to aby vládol alebo nenastal mocenský prevrat.

Predpokladám že je (Kim Jong-un) v kóme no stále žije. Takto bol citovaný v The Korea Herald. Priamy následovník nebol stanovený no dlhodobé vákuum na tejto pozícii je neudržateľné, dodal.

Podľa Juhokórejskéh odenníka South Korean daily, agent Soulu povedal vládnym činiteľom za zavretými dverami že Kim pripravil rozdelenie zodpovednosti za vládnutie medzi jeho najbližších spolupracovníkov a verných nasledovateľov. Pričom práve sestra vládcu Kim Yo-jong je považovaná za jednu z najvplynejších postáv Severnej Kórei a je možné že práve ona preberie väčšinu vplyvu svojho brata. Napriek tomu Národná spravodajská služba dodáva že toto nové zriadenie nie je spojené zo žiadnym zdravotným problémom vodcu.

Posledné oficiálne vystúpenie Kim Jong-un bolo 11 Apríla pri stretnutí štátnej strany, no aj toto vystúpenie označil Chang za falošnú propagandu zo strany Severnej Kórei. Neostáva nič ako len čakať ako sa situácia v jednej z posledných diktatúr na zemi vyvinie a aký to bude mať následok na ďalšie smerovanie Severnej Korei a jej medzinárodných vzťahov.