Mesto platilo byt teroristovi.

Viedeň 6.11.2020 – Kujtim Fejzulai /20/, terorista ktorý zaútočil v pondelok vo Viedni s Macedónskymi koreňmi, žil zadarmo v mestskom byte platenom Viedňou. Nenávidel mesto ktoré mu financovalo jeho život a napriek jeho problémom zo zákonmi pre jeho túžbu bojovať v Sírii, dostal mestský apartmán v rekordnom čase, píše Kronen Zeitung.

Jedenásteho Februára 2020 Fejzulai podal žiadosť do programu o podporu mladých občanov Viedne a už v Máji podpísal nájomnú zmluvu napriek tomu, že mnohí čakajú na takúto možnosť roky. Taktiež dostával pomoc 917 eur no táto suma sa mu mala o niečo znížiť nakoľko tento projekt má veľa žiadateľov.

No napriek tomu, že dostal tieto vymoženosti o ktorých obyčajný Slovák môže len snívať, zobral do ruky zbraň a vybral sa vraždiť. Pri svojom besnení zabil štyroch ľudí a zranil ďalších 23 pričom jednou zo zranených je aj Slovenská občianka. Zastavili ho až guľky z policajných zbraní ktorým na mieste podľahol.

Do 24 hodín po tomto beštiálnom čine sa k zodpovednosti prihlásil Islamský štát a nazval ho svojím vojakom kalifátu. Keď mal 18 rokov bol odsúdaný na 22 mesiacov za pokus pripojiť sa k teroristickému výcviku v Sírii a po roku bol prepustený. Podľa ministerstva vnútra napriek danému trestu nevykazoval ďalej extrémistické názory no podľa domovej prehliadky po jeho hroznom čine zistili že mal väčšie zásoby nábojov ako aj extrémistických materiálov a žil takzvaný dvojitý život pričom na verejnosti vystupoval ako začlenený nekonfliktný člen spoločnsoti no v súkromý bol zaritý radikál. Taktiež úrády zistili že trávil časť vo Viedenskej mešite ktorá je podozrivá zo šírenia extrémizmu.

Po tom ako sa čoraz častejšie a čoraz bližšie k našim hraniciam približujú takéto činy, nezostáva nám nič iné ako dúfať, že sa aj naša krajina nestane svedkom takejto tragédie. Polícia sa nás v posledných dňoch snaží informovať ako postupovať ak by sme predsa boli vystavený takémuto útoku a to uteč, skry sa, zavolaj o pomoc, ale hlavne nevystavuj sa nebezpečenstvu a nesnaž sa mobilom zachytiť čo sa deje.

Zdroj: Kronen Zeitung