ilustračná fotka / zdroj: facebook MZSR
ilustračná fotka / zdroj: facebook MZSR

Ako prvý dostal vakcínu infektológ Vladimír Krčméry.

Bratislava 26.12.2020 – Na Slovensku sa v sobotu večer v nitrianskej fakultnej nemocnici začalo očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Na Slovensko zatiaľ dorazilo približne 10.000 vakcín, celkovo ich je nakontrahovaných 18 miliónov. Ako prví by sa mali očkovať zdravotníci, zamestnanci domovov sociálnych služieb či pracovníci kritickej infraštruktúry. V nedeľu (27. 12.) sa bude s očkovaním zdravotníkov pokračovať okrem Nitry aj v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. Širokej verejnosti bude k dispozícii zrejme okolo Veľkej noci na budúci rok.

Ako prvý dostal vakcínu infektológ Vladimír Krčméry.

Infektológ Vladimír Krčméry sa po tom, ako bol ako prvý Slovák zaočkovaný v nitrianskej fakultnej nemocnici proti ochoreniu COVID-19, cíti dobre. Vyhrali sme stávku, že do Vianoc bude vakcína, bolo to veľké úsilie. Sme prvou z okolitých krajín, kde sa očkuje,uviedol Krčméry.

Členka konzília odborníkov Zuzana Krištúfková uvítala začiatok očkovania voči ochoreniu COVID-19. Máme na Slovensku vakcínu, ktorá nám umožní vrátiť sa späť do života. Boli očkované milióny osôb a dnes niet pochýb o tom, že je to bezpečné, skonštatovala Krištúfková v úvode očkovania vo fakultnej nemocnici v Nitre.

Ďalší zdravotnícky personál bude očkovaný v nedeľu (27. 12.) od 10. hodiny v nemocniciach v Nitre, Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. Vakcína, na ktorú sme všetci čakali, je na Vianoce tu a bude distribuovaná ďalej. Som veľmi rád, že prvým človekom, ktorý bol zaočkovaný, je práve Vladimír Krčméry a ďalší hrdinovia, ktorí pracujú v našich nemocniciach, skonštatoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

V nedeľu bude v bratislavskej univerzitnej nemocnici v Ružinove zaočkovaná aj prezidentka Zuzana Čaputová, členovia vlády a predstavitelia Národnej rady SR. Minister vo svojom príhovore ocenil prácu zdravotníkov i personálu nitrianskej nemocnice, ktorá patrí k zariadeniam s najväčším počtom reprofilizovaných lôžok. 

Ako nakoniec samotná očkovacia vakcína bude účinkovať a aké prípadné následky môže priniesť, ukáže až čas!