Migranti dopichali ľudí na ulici

Tuzla BiH 30.8.2020 – Konflikty medzi obyvateľmi Tuzle /tretie najväčšie mesto v Bosna a Hercegovina/ a migrantami sa stávajú čoraz častejšími čo šíri strach medzi obyvateľmi.

Niekoľko migrantov bolo zranených pri násilnostiach v Tuzle podľa miestnych médií. Migranti použili nože a mačety v strete s obyvateľmi mesta v Piatok poobede v miestnom parku ktorý sa nachádza v blízkosti kultúrneho centra mesta. Dvaja ľudia boli zranený a výtržnosti sa podarilo rozohnať až príchodom polície pred ktorou sa dali migranti na útek.

Podľa hovorcu polície Amara Kapidžič na mieste našli skupinu utečencov no podľa zistení oni tieto napadnutia nespôsobili a neboli ani zadržaný. Konflikty sú v meste čoraz častejšie a obyvatelia začínajú mať strach o svoju bezpečnosť. Do oblasti v posledných mesiacoch nelegálne prišli desaťtisíce utečencov najmä z Pakistanu a Sýrie ale aj ostatných krajín Blízkeho východu a keď sa im nepodarí dostať ďalej do západnej Európy ostávajú v tejto oblasti kde spôsobujú nárast kriminality a podstatné zníženie kvality života pre miestnych obyvateľov.

V Tuzle bol zaznamenaný nárast fyzických útokov ako aj lúpeží a prepadov dokonca je migrantom pripisovaná aj jedna vražda. Toto však nie je prípad iba tohto mesta podľa miestnych médií sa to deje takmer vo všetkých mestách kde boli migranti umiestnený kým sa im nepodarí prekročiť hranice ďalej do Európy.