na snímke Richard Sulík, zdroj: facebook Richard S.
na snímke Richard Sulík, zdroj: facebook Richard S.

V Správe štátnych hmotných rezerv, ktoré spadajú pod rezort hospodárstva, sa začínajú diať veci.

Bratislava 22.9.2020 – Richard Sulík a Igor Matovič boli tí, ktorí poukazovali na potrebu vymeniť vedenie SŠHR aj z dôvodu, že sa tam dejú nekompetentné a zjavne korupčné veci. Richard Sulík vymenil vedenie a teraz dochádza k miernemu šoku. Z postu podpredsedníčky Správy štátnych hmotných rezerv po štyroch mesiacoch odchádza Zuzana Šubová. Svoje rozhodnutie v pondelok e-mailom oznámila médiám a za dôvod označila nekompetentné a netransparentné riadenie SŠHR pod vedením predsedu Jána Rudolfa. Konkrétnejšie informácie chce Šubová zverejniť až po tom, keď o nich bude informovať predsedu vlády Igora Matoviča (OĽANO).

Poradca pre komunikáciu a médiá SŠHR Igor Rabatin uviedol: SŠHR SR nemá okrem medializovaného stanoviska žiadne podrobnosti k jej rozhodnutiu.“ Predseda SŠHR Ján Rudolf na medializované stanovisko podpredsedníčky nebude reagovať. Oficiálne informácie o odstúpení Šubovej nemalo včera krátko predpoludním ani Ministerstvo hospodárstva SR. Ministerstvo vzniknutá situácia mrzí, no zatiaľ nemá konkrétne informácie o dôvodoch tohto kroku, uviedla hovorkyňa rezortu Katarína Matejková.

Ide o zásadné obvinenie a dôvod prečo odchádza podpredsedníčka zo svojej funkcie. Ukazuje sa, že môže prísť k vážnemu politickému zemetraseniu.