na snímke Richard Sulík, zdroj: facebook Richard S.
na snímke Richard Sulík, zdroj: facebook Richard S.

Dodržiavanie pravidiel si R. Sulík vyhodnotil po svojom.

Bratislava 16.12.2020 – R. Sulík sa dnes objavil na rokovaní kabinetu kde sa bude rozhodovať o prísnejších opatreniach cez sviatky a v hre je údajne aj skorší začiatok výrazného sprísnenia obmedzení. Čo však zaujalo aj iných novinárov bol ten fakt, že v nedeľu sedel minister hospodárstva v jednom štúdiu a relácii s pozitívne testovaným na Covid – 19, Petrom Pellegrinim a nie je v min. v dobrovoľnej karanténe.

R. Sulík sa k tomu vyjadril. Boli sme od seba neustále v odstupe, mal som rúško, v podstate každý deň chodím na testy a všetky boli negatívne. A teraz je na programe dôležité rokovanie vlády,“ argumentoval Sulík, prečo neostal v domácej izolácii.

Ak by sme takto postupovali všetci, zrejme by to nebolo v poriadku a minimálne je to nezodpovedné. Lekári, hygienici nás neustále upozorňujú aká je prevencia dôležitá a , že samotné ochorenie má svoj vývoj a nástup a vírus sa nemusí prejaviť okamžite. Je preto otázne, čo by sa mohla stať v prípade, že R. Sulík bude neskôr pozitívny a súčasne môže ohroziť takto aj ostatných kolegov a ľudí, ktorí s ním prídu a prišli do kontaktu v týchto dňoch.

Pred stredajším rokovaním kabinetu zároveň pripustil podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík, že okrem avizovaného lockdownu od 21. decembra je v hre aj skorší začiatok výrazného sprísnenia obmedzení.  (SaS). „Bude o tom diskusia, ja som za to, aby sme nemiatli verejnosť,povedal.

„Ak by sme prijali skorší termín, zasa všetkých ľudí vyženieme do obchodov… Je to na diskusiu,“ upozornil vicepremiér.