Julija Tymošenkova
Julija Tymošenkova

Ukrajinské médiá uvádzajú, že teplota sa jej má šplhať až do 39 °C.

Kyjev 23. 8. 2020 – Že sa Tymošenková nakazila koronavírusom, uviedol spravodajský server RBK-Ukrajina, ktorý citoval spoľahlivé zdroje. V nedeľu webová stránka spravodajskej televíznej stanice 112 Ukrajina s odvolaním sa na oznámenie Tymošenkovej tlačovej tajomníčky Maryny Sorokovej informovala o tom, že predsedníčke ukrajinskej politickej strany Vlasť (Baťkivščyna) a poslankyni ukrajinského parlamentu Juliji Tymošenkovej bola potvrdená infekcia novým druhom koronavírusu.

Áno, bohužiaľ, je to pravda. Test ukázal, že Julija Volodymyrivna má koronavírus (spôsobujúci chorobu) COVID-19. Jej (zdravotný) stav je vyhodnotený ako vážny. Teplota do 39 stupňov Celzia. Bojuje!,“ napísala Tymošenkovej spolupracovníčka na svojom Facebooku. Túto informáciu potvrdil na Facebooku aj bývalý poslanec Verchovnej rady (parlamentu) Ihor Mosijčuk, sumarizuje TV 112 Ukrajina.

Koronavírusom sú údajne nakazení aj Tymošenkovej dcéra Jevhenija a Jevhenijin manžel Artur Čečetkin.

Aký je reálne  vážny zdravotný stav političky, vie zrejme iba rodina a môže ísť aj o informácie, ktoré sú viac dramatizované ako je samotná skutočnosť.