ilustračná fotka / zdroj: facebook Juraj Š.
ilustračná fotka / zdroj: facebook Juraj Š.

Koaličná kríza sa vyhrocuje, ale Juraj Šeliga tvrdohlavo zostáva na svojom poste.

Bratislava 24.3.2021 – Koaličná kríza neustále pokračuje a nezdá sa, že by sa jej intenzita zmierňovala. Na utorňajšej tlačovej konferencii strana Za ľudí oznámila, že zo svojho postu ministerky odstupuje JUDr.Kolíková a následne podala demisiu do rúk prezidentky.

Ďalšou s personálnych podmienok premiéra Matoviča od strany Za ľudí, je odchod Juraja Šeligu z postu podpredsedu parlamentu. Ten však na túto výzvu nereaguje a zo svojho postu sa momentálne nechystá odísť. Na otázku novinárov odpovedal, že on nie je prilepený na žiadnej stoličke, ale nateraz neodchádza. Informoval, že do vyriešenia situácie nebude viesť rokovania NR SR a informoval o tom predsedu parlamentu.

Nedá nám tento fakt neokomentovať slovami, že skúste ako bežný občan prísť do práce a svojmu zamestnávateľovi povedať, že do vyriešenia Vášho pracovného sporu s ním budete v práci iba sedieť, ale nebudete nič vo svojej podstate vykonávať.

Nejak takto sa dá momentálne vyjadriť stav pána Šeligu. K celej tejto situácii sa vyjadrila aj predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá prezentovala, že ak sa situácia nevyrieši do utorka budúceho týždňa, podá demisiu rovnako ona ako aj J. Šeliga a strana odíde z koalície.

Pre bežného občana je tento stav už nie, že neprípustný, ale doslovný cirkus, čo pomenoval tento stav aj samotný predseda parlamentu Boris Kollár a získať si aj akú, takú dôveru verejnosti v novú vládu zloženú z aktuálnych koaličných strán bude len veľmi ťažké!