na snímke Milan Uhrík , zdroj: facebook Milan Uhrík
na snímke Milan Uhrík , zdroj: facebook Milan Uhrík

Europoslanec Milan Uhrík tvrdo reaguje na svojich kolegov v EP.

Brusel 11.9.2020 – Milan Uhrík sa netají svojim kritickým názorom na fungovanie svojich kolegov v EP. Za tento svoj postoj si neraz vyslúžil rôzne prívlastky a pokarhania. Povedzme si otvore, nie všetko sa europoslancom ľahko počúva, hlavne pokiaľ si ich niekto dovolí kritizovať. Rovnako to tak bolo aj posledné dni, kedy náš europoslanec Uhrík natočil video, kde poukazuje na zvláštne názory jeho kolegov k prípadu uhoreného tábora pre utečencov v Grécku. Na sociálnej sieti Uhrík uvádza:

,,Dopredu sa ospravedlňujem za nahnevaný slovník, ale inak sa nedá, lebo v tom Bruseli sa už načisto zbláznili. Veď pozrite video… Aby ste chápali – imigranti si sami podpálili ubytovací tábor. Normálny politik by im odkázal: „Živíme vás tu, tak buď sa začnete správať slušne alebo choďte preč!“. Predstavitelia EÚ však reagujú presne naopak: Je to vraj chyba Európanov, imigrantom treba zlepšiť ubytovacie podmienky a rýchlejšie ich presúvať do Európy. A na to má slúžiť nový „povinný mechanizmus solidarity“, čiže nové povinné kvóty na prijímanie Afričanov aj k nám na Slovensko. Lebo vraj v Afrike je COVID-19 a počet imigrantov stúpa… Toto šialenstvo musíme zastaviť! A preto bojujeme ďalej – za Európu, za Slovensko Pomôžte a zdieľajte!“, ukončil Uhrík svoj kritický komentár.

Pokiaľ žijeme v demokratickom spoločenstve, názor kohokoľvek by mal byť akceptovaný a prijatý s pochopením. Je preto namieste akceptovať aj ten názor, ktorý prezentuje Uhrík a o to viac ak podobný názor možno zdieľa väčšina Slovákov.

zdroj: facebook Milan Uhrík