Trump
Trump

Trump vyzval OSN, aby učinilo Čínu zodpovednou za rozšírenie koronavírusu do celého sveta.

New York 24.9.2020 – Trump na úvod  v príhovore k 75. výročiu založenia tejto organizácie povedal, že 75 rokov po skončení druhej svetovej vojny, sme zase zatiahnutí do globálneho boja, tentoraz  proti čínskemu vírusu, ktorý si vyžiadal množstvo mŕtvych v 188 krajinách sveta.

Národ, ktorý nechal rozšíriť tuto pliagu do celého sveta, musí niesť zodpovednosť. Po vypuknutí pandémie Čína uzavrela cestovanie doma, no umožnila lety do sveta a nakazila celý svet. Čína odmietla môj zákaz cestovať do ich krajiny, hoci v tej dobe zrušila domáce lety a zamkla ľudí vo svojich domoch. Čínska vláda a WHO, ktorá je pod kontrolou Číny falošne deklarovali, že neexistuje dôkaz, že by sa vírus prenášal z človeka na človeka. Neskôr klamali, že ľudia bez symptómov neroznášajú chorobu. Spojené národy musia učiniť Čínu zodpovednou za jej skutky.“ povedal Trump.

Čínska vláda ešte tri týždne po zistení čínskych lekárov, že vírus sa prenáša z človeka na človeka, tvrdila WHO presný opak a rušenie letov z Číny označovali za rasizmus.

 Z Wuhanu neumožnili ľudom vycestovať do iných regiónov Číny, no do zahraničia lety z Wuhanu neobmedzili a umožnili státisícom ľudí vycestovať a rozniesť vírus do celého sveta.

príhovor/ zdroj: youtube