Čína a Rusko majú zbrane vo vesmíre prehlásil Esper

USA 17.9.2020 – Veľmi znepokojivé slová uviedol včera tajomník obrany USA Mark Esper tlačovej konferencii usporiadanej pod záštitou Asociácie vzdušnej obrany. Esper vo svojom vyhlásení potvrdil že Rusko a Čína disponujú zbraňami typu DEW /Direct energy weapons – zbrane priamej energie/ čo v podstate znamená extrémne silné laserové zariadenia ktoré sú umiestnené na obežnej dráhe zeme a môžu zasiahnuť akýkoľvek či už pohyblivý alebo statický cieľ. Tieto však nie sú jediné vesmírne zbrane nakoľko Rusko pred niekoľkými mesiacmi predstavilo svoj protisatelitný obranný systém. Spojené štáty minulý rok vytvorili takzvaný Space Force ako ďalšiu odnož obrany spojených štátov a prezident Trump vyčlenil 738 miliárd pre tento účel.

Esper uviedol že nové technológie menia od základov charakter vojny a Čína a Rusko umiestnili zbraňové systémy na svoje satelity a snažia sa získať výhodu nad americkou armádou. Ďalej povedal že Amerika bude meniť svoje zameranie z boja proti extrémistickým skupinám a zameria sa na porazenie veľkých konkurentov v boji o moc a to Rusko a Čínu v boji ktorý kombinuje všetky bojové oblasti. „V tejto ére veľkej mocenskej súťaže nemôžeme považovať za samozrejmé dlhodobé výhody Spojených Štátov,“ uviedol Esper.

„Kybernetická vojna je zreteľnou možnosťou a ministerstvo obrany sa usiluje o zlepšenie stratégie a koncepcie digitálnej modernizácie ministerstva,“ uviedol. „Armáda pracuje na technológiách meniacich hru, ako je umelá inteligencia a 5G, a zdá sa, že presunie boj do cloudu.“ Vesmírne velenie amerických ozbrojených síl je poverené obsadzovaním, výcvikom a vybavením vesmírnych síl USA (USSF) prezidenta Donalda J. Trumpa, ktorých prvou doktrínou je Spacepower. Využitie sily elektromagnetického spektra, ktoré umožnilo Amerike efektívne a cenovo dostupné zasiahnuť kritické ciele rýchlosťou svetla, poskytlo americkému letectvu bezprecedentnú moc smerovať energiu spôsobom, ktorý slúži, chráni a podporuje slobodu. Odd. Esper poznamenal, že nepriateľské sily naposledy zhodili bombu na americké jednotky počas kórejského konfliktu. „Čína a Rusko sa snažia narušiť našu dlhoročnú dominanciu vo vzdušnej sile prostredníctvom požiarov na veľké vzdialenosti, systémov zabraňujúcich prístupu / odmietnutia oblasti a ďalších asymetrických schopností určených na boj proti našim silným stránkam,“ uviedol. „Medzitým sa vo vesmíre zmenila Moskva a Peking z kedysi pokojnej arény na oblasť boja.“ Ak Čína a Rusko chcú hrať vojnové hry na podlomenie americkej bezpečnosti, Amerika ich zaviaže špičkovým ovládaním počítačovej vojny a strategickým vojenským umom.

Je veľmi znepokojujúce počúvať takéto vyhlásenia najmä ak sa začína špekulovať o tom že dlho pretrvávajúce požiare ktoré sužujú Kaliforniu a priľahlé oblasti boli spôsobené práve takýmito zbraňovými systémami. Na internete sa už dávnejšie objavujú nepotvrdené fotografie ktoré zachytávajú práve tieto systémy v akcii no až doteraz nebolo oficiálnym zástupcom vlády potvrdená ich existencia. Pri zásahu takejto zbrane nezostáva žiadny dôkaz o použití a preto nám nezostáva nič len špekulovať o tom kde všade mohli byť dané systémy použité. Musíme len dúfať že zbrojenie vo vesmíre nebude viesť aj ku skutočnému použitiu týchto zbraní voči súperiacim krajinám. Taktiež je veľmi znepokojivé počúvať o používaní 5G zbraňových systémov keď sa momentálne celosvetovo spúšťa do prevádzky táto sieť. Na otázku aby špecifikoval aké zbrane a systémy používajú 5G Esper neodpovedal a tak sa môžeme len domnievať čo myslel vyhlásením o používaní umelej inteligencie a 5G technológie.

Zdroj – http://www.twitter.com