na snímke Richard Sulík
na snímke Richard Sulík

Na sociálnej sieti prezentuje R. Sulík svoj postoj a zároveň odmieta vracať ministerstvo.

Bratislava 22.3.2021 – Reakcia na seba nenechala dlho čakať a už to znova vrie. Podmienky ktoré prezentoval Igor Matovič na svoj odchod, považuje Richard Sulík (SaS) za nereálne. Na sociálnej sieti vyjadril predseda SaS viac ako jasne a na zažehnanie sporu to rozhodne nevyzerá.

,,Všetci už dlhé mesiace vidia, že Igor Matovič nie je spôsobilý viesť vládu a preto žiadame jej rekonštrukciu na pôdoryse dnešnej koalície, ktorá je definovaná v koaličnej zmluve. Preto nevidíme žiaden dôvod odovzdávať fungujúce a kvalitne vedené ministerstvo,“ uviedol Sulík. V ďalšej časti popisuje, že ľudia ktorí si dovolili premiéra kritizovať sú momentálne nejak v jeho zornom poli a rieši osobné animozity a nejde mu o krajinu.

,,Požadovaný odchod ľudí, ktorí si dovolili mať iný názor – Kolíkovej, Šeligu, Bittó Cigánikovej a Sulíka podľa SaS potvrdzuje, že súčasný premiér rieši osobné animozity a nejde mu o krajinu. Kladieme si otázku, či vláda bude fungovať lepšie, keď z nej odídu občanmi aj odborníkmi najlepšie hodnotení ministri. Ocenili by sme, ak by Igor Matovič pochopil, že keď vyhrá voľby, nemôže všetko, ale mal by narábať s mocou tak, aby z toho malo prospech celé Slovensko.

V závere Richard Sulík pripomenul, že naďalej platí ak do stredy nedôjde k dohode, ministri za SaS podajú demisiu a strana SaS odchádza z vlády.