na snímke Richard Sulík, zdroj: facebook Richard S.
na snímke Richard Sulík, zdroj: facebook Richard S.

R. Sulík sa vyjadril, že koronakrízu by mohol manažovať niekto iný ako premiér.

Bratislava 13.12.2020 – Richard Sulík  v nedeľnej relácii RTVS O 5 minút 12 vyhlásil, že prikláňa k názoru prezidentky SR Zuzany Čaputovej, žeby mal predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) odovzdať manažovanie koronakrízy niekomu inému. Sulík si vie v tejto pozícii predstaviť skôr manažéra typu Petra Škodného. 

„Niekoho by si mohol premiér vybrať a tomu to zveriť. Tento manažér by mal byť zodpovedný za koordináciu protipandemických opatrení,“ skonštatoval Sulík. V čom Matovič zlyhal, si s ním chce vyjasniť osobne, nechce to riešiť cez médiá. Minister tvrdí, že Slovensku chýba logický a predvídateľný pandemický plán. „Keď bude, ľahšie sa nám všetkým bude dýchať,“ skonštatoval.

Sulík sa vyjadril aj k lockdownu.

„Celoštátny lockdown dobre, ale čo bude potom? Opäť to zatvoríme, napáchame škody, chvíľu to klesne, zaspíme na vavrínoch a znova to pôjde hore? Chcem vidieť plán,“ 

Obmedzenia v gastrobiznise vníma minister ako cielenú likvidáciu a „trucpodnik“

Sulík tvrdí, že tieto nelogické opatrenia sa snažil interne riešiť, no narážal na „tvrdú stenu a hluché uši„. „Nedokážem realizovať všetko, čo by som chcel,“ uviedol Sulík. Priznal, že vzniká zmätok z rôznych protichodných rozhodnutí.