ilustračná fotka / zdroj: TMR
ilustračná fotka / zdroj: TMR

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. ohlásila hromadné prepúšťanie.

Bratislava 26.1.2021 – Spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR) ohlasuje v strednej Európe hromadné prepúšťanie. Firma, ktorá patrí medzi najväčších prevádzkovateľov horských stredísk a turistických služieb v regióne strednej a východnej Európy, tak reaguje na koronakrízou zatvorené prevádzky a zložitú situáciu v cestovnom ruchu. Cestovný ruch patrí medzi odvetvia hospodárstva, ktoré pandémia COVID-19 zasiahla najviac. Informujú o tom v tlačovej správe.

„V situácii, keď sú naše prevádzky zatvorené a niektoré aj niekoľko mesiacov, nemôžeme ďalej sedieť, čakať a dúfať. O to viac, že pôsobíme v štyroch krajinách Európy a vidíme, ako rôzne sa stavajú ich vlády k podpore cestovného ruchu. Niekde sa nastavia opatrenia, ktoré platia a fungujú, niekde sa pravidlá menia každú chvíľu, ich realizácia vás stojí kopec peňazí, ktoré vám nikto nevráti a aj tak vás napokon vypnú. Musíme sa preto správať čo najzodpovednejšie, šetriť na nákladoch a to aj za cenu nepopulárnych opatrení. Ak stabilizujeme firmu teraz, jednoduchšie sa nadýchneme do doby a projektov, ktoré prídu po korone,“ uviedol predseda predstavenstva TMR, a.s. Igor Rattaj.

Hromadné prepúšťanie v slovenských prevádzkach TMR by sa malo dotknúť 180 zamestnancov. „Ide o ľudí pracujúcich v horských strediskách, akvaparku a manažmente. Ďalšiu skupinu predstavuje 80 zamestnancov, ktorí v spoločnosti končia svoje pôsobenie z dôvodu ukončenia pracovnej zmluvy na dobu určitú, ukončenia skúšobnej doby alebo odchodu do dôchodku,“ informoval riaditeľ ľudských zdrojov TMR, a.s. Marek Schwarz. Spoločnosť TMR zamestnávala pred príchodom koronakrízy vo všetkých krajinách takmer 3500 osôb.