ilustračná fotka / zdroj: facebook Zuzana Č.
ilustračná fotka / zdroj: facebook Zuzana Č.

Vakcína dorazila a spustilo sa mediálne divadielko.

Bratislava 28.12.2020 – Tento článok nie je nasmerovaný proti očkovaniu, to nám vláda nijak verejne neprezentovala, nevysvetlila výhody, prípadné riziká, nepopísala nám dostatočne proces čo tomu predchádzalo, prečo vývoj netrval napr. 7-10 rokov, ale niekoľko mesiacov, tento článok iba popisuje ako sa na tejto propagande priživujú ,,vládne postavičky.“

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak verí, že nedeľa dáva ľuďom nádej, že jar prinesie pozitívnu zmenu a v lete sa budú môcť ľudia vrátiť k normálnemu životu. Reagoval tak na spustenie očkovania vakcínou na Covid-19. Je však otázne či podmienky, ktoré vláda ponúka firmám a ľuďom počas krízy, dajú šancu prežiť podnikateľom občanom na Slovensku! 
Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa v nedeľu predpoludním začalo aj v Univerzitnej nemocnici Bratislava. Ako prvej podali vakcínu prezidentke Zuzane Čaputovej, nasledovali viacerí členovia vlády a Národnej rady SR. V nedeľu majú očkovať zdravotníkov v prvej línii, a tiež niektorých členov kritickej infraštruktúry.Prezidentka označila príchod vakcíny a začiatok očkovania za najlepšiu správu, ktorá prišla v súčasnom zložitom období.Priznala, že chápe obavy verejnosti z masovej vakcinácie. Povedala, že takisto sa týmito obavami zaoberala.

„Na otázky, ktoré vznikajú, som sa snažila počúvať hlasy odborníkov, ich argumenty, vysvetlenia,“ uviedla a vyzvala, aby ľudia takisto verili odborníkom. Svoju prítomnosť, rovnako tak prítomnosť zástupcov vlády a Národnej rady SR na začiatku oficiálneho očkovania, označila za výrazný komunikát smerom k verejnosti, že očkovanie je spôsobom, ako stabilizovať situáciu a vrátiť život do normálu.
Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) zvýraznil, že vakcinácia je kľúčový spôsob, ako zastaviť pandémiu. „Očkovanie je aktom zodpovednosti voči sebe, no najmä voči druhým, prejav ohľaduplnosti voči našim rodičom a starým rodičom, ktorí sú riziku ochorenia a jeho následkom najviac vystavení,“ zdôraznil. Takisto nabádal k dôvere hlasu odborníkov.

Medové reči ľuďom už nepomôžu, ale poctivé verejné diskusie s oponentami, ale aj zástancami vakcíny. Ľudia potrebujú relevantné informácie a nie politickú propagandu, ktorá v mnohých prípadoch do celej problematiky vnáša ešte viac nedôvery.