ilustračná fotka zdroj: facebook/Slovenský futbalový zväz
ilustračná fotka zdroj: facebook/Slovenský futbalový zväz

Česká reprezentácia po piatkovej výhre nad Slovenskom okamžite ukončila zraz, hrozí jej kontumácia pondelkového zápasu so Škótskom!

Bratislava 5.9.2020 – Dve a pol hodiny pred začiatkom zápasu Ligy národov medzi Slovenskom a Českom sa ukázalo, že v českej výprave má ďalší člen realizačného tímu pozitívny test na Covid – 19. „Kompletné výsledky testov boli dodané s oneskorením približne tri hodiny oproti plánu. U jedného člena českej futbalovej reprezentácie testy odhalili pozitívny výsledok,“ cituje idnes.cz tlačového hovorcu Českej futbalovej asociácie Michala Jurmana.

„Záleží, čo urobí hygiena. Tá je teraz pánom v každej krajine. Museli by sme poslúchnuť,“ predpovedal český reprezentačný tréner Jaroslav Šilhavý už na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Slovenská hygiena dala nakoniec zápasu ,,zelenú!“

„Táto osoba, ktorá nie je hráčom, ale je z realizačného tímu, bola ihneď izolovaná. Slovenská hygiena rozhodla, že sa zápas odohrá v pôvodnom termíne a čase. Česká reprezentácia je pripravená nastúpiť,“ dodal k celému incidentu s pozitívne testovaným členom výpravy Jaroslav Šilhavý.

Zápas sa nakoniec riadne odohral a naši futbalový reprezentanti A – tímu podľahli mužstvu z ČR 1:3. Otvorene si treba priznať, že naši chlapci ťahali počas zápasu za kratší koniec.

Celá dohra však prišla až po zápase!!

Česká reprezentácia okamžite po výhre nad Slovenskom ukončila zraz, hrozí jej kontumácia proti Škótsku nakoľko futbalová reprezentácia neodohrá pondelňajší domáci zápas Ligy národov so Škótskom. Hovorca Futbalovej asociácie ČR Michal Jurman po piatkovej výhre Česka 3:1 v Bratislave informoval médiá, že reprezentačný zraz českého výberu okamžite končí pre obavy z ďalšieho šírenia koronavírusu po debate s hygieničkou Martinou Marešovou pridelenou k reprezentačnému tímu.

„Nie je to dobrá správa. Reprezentačný zraz sa hneď po zápase rozpustí, hráči sa vrátia do svojich klubov. Hygienička Marešová, ktorá bola k národnému mužstvu pridelená po prvom pozitívnom teste v Prahe, to riešila s predsedom asociácie Martinom Marešom. Existuje obava, že by sa koronavírus mohol šíriť ďalej. Je to veľmi čerstvé. Zápas proti Škótsku sa v pondelok neuskutoční,“ povedal Jurman.

Takže tu je príklad toho ako hygiena koná v Čechách a ako na Slovensku!

Vsúva sa tu otázka, že aký význam malo povoliť odohrať tento zápas výprave Česka, pokiaľ bolo preukázané, že v tíme je výskyt Covid- 19 a ohroziť tak zdravie našich reprezentantov? Odpoveď zrejme ako sa má postupovať v takýchto prípadoch nám dala Česká hygiena, ktorá jednoducho pondelkový zápas reprezentácie zatrhla a príde teda zrejme ku kontumácii so Škótskom! O čo išlo našej hygiene je teda dosť otázne ak berieme do úvahy, že Slovensko sprísňuje epidemiologické opatrenie, deti majú nosiť rúška v školách a potom povolíme odohrať zápas mužstvu, ktoré je preukázateľné rizikové. Máme v nedávnej pamäti ako nekompromisne sa postupovalo proti Slovanu, kedy kontumačne prehrali zápas z dôvodu, že bolo riziko výskytu Covid – 19. My Slováci sme zrejme už raz takí, za dobrotu na žobrotu!!!