ilustračná fotka/ zdroj: facebook Igor M.
ilustračná fotka/ zdroj: facebook Igor M.

Neistota, nedotiahnuté rozhodnutia vlády a rozkoly, to je realita týchto dní vo vláde SR a občania môžu iba mlčky prizerať.

Bratislava 5.2.2021 – Slováci si kladú opodstatnenú otázku, ako ďalej, čo ich čaká v ďalších dňoch? Prečo vláda jeden deň tvrdí to a druhý zase ono…? Dalo by sa to prirovnať aj k absolútnemu mocenskému súboju vo vnútri koalície, kedy občania môžu iba v tichosti pozorovať čo sa tam deje a ako zopár lídrov doslovne rozhoduje bez obmedzenia a bez následkov!

Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO) na sociálnej sieti uviedol, že vláda bude v piatok rokovať dovtedy, kým nebude prijaté spoločné rozhodnutie. Kabinet sa má dnes zaoberať definitívnou podobou opatrení v rámci COVID automatu, vrátane znovuotvárania škôl, premiér Matovič sa ho však znova nezúčastní.Prečo vlastné sa rokovania vlády premiér Matovič nezúčastní? „Aby dohoda vznikla čím skôr… a hlavne, aby ľudia dohodu nevnímali ako moje rozhodnutie, ale spoločné rozhodnutie celej koalície,“ vysvetľuje svoju plánovanú absenciu Matovič.Premiér poukazuje na to, že za COVID automat hlasovali v decembri ministri všetkých koaličných strán, zhoda bola aj na jeho spustení od 8. februára, dohoda o jeho podobe mala byť uzavretá pred Matovičovým odchodom na stredajšiu (3.2.) oficiálnu návštevu Francúzska. „Uznesenie však stále nie je na svete, čo úplne zbytočne stresuje najmä samosprávy. Požiadal som preto podpredsedu vlády Eda Hegera, aby opätovne zvolal vládu s tým, že kým nebude prijaté rozhodnutie, zasadnutie vlády neskončí,“ zdôraznil Matovič.