ilustračná fotka / zdroj: Michaela H.
ilustračná fotka / zdroj: Michaela H.

Roland Pokorný z Bratislavy drží hladovku pred Úradom vlády. Opatrenia, ktoré Úrad verejného zdravotníctva vyhlásil, boli pre otca dvoch detí likvidačné.  Zo dňa na deň výpoveď. Čaká to aj nás?

Bratislava 17.10.2020 – Roland Pokorný z Bratislavy už tretí deň drží hladovku pred Úradom vlády. Vonku sa snáď všetci čerti ženia, ale Roland je odhodlaný vydržať. Ľudia z celého Slovenska mu vyjadrujú podporu cez sociálne siete. Každú chvíľu mu nosia horúci čaj a suché veci. Roland sa rozhodol bojovať za zrušenie opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva vyhlásením hladovky.

Roland bol kuchárom v jednom nemenovanom podniku v Starom meste. Po vyhlásení opatrení platných od 15.10.2020 prišiel o prácu. ,,Od 15.10 sa z Hlavného mesta SR stalo mesto duchov“ tvrdí Roland. V minulosti mal problém so zákonom, avšak svoj dlh voči spoločnosti už splatil, našiel si slušnú prácu a začlenil sa do spoločnosti. Mal na výber len z dvoch možností, buď sa vráti k starému životu, alebo bude bojovať. Vybral si boj za každého Slováka na Slovenku, ktorí prišli a ešte len prídu o prácu. Ako sám tvrdí, musí vydržať! Viacerí ľudia sa ho snažili presvedčiť, aby svoju hladovku odvolal, no nesúhlasí! Pred Úradom vlády sa nachádza už tretí deň v hrozných poveternostných podmienkach a nemieni poľaviť. Podľa jeho slov, je nutné poukázať na likvidačné opatrenia týmto spôsobom. Tisíce ľudí prichádza o prácu, státisíce ľudí žijú v strachu, do akého rána sa prebudia. ,, Úrad verejného zdravotníctva pod zámienkou ochrany obyvateľov si neuvedomuje, alebo si nechce uvedomovať, že pokiaľ nezomrieme na Covid, zomrieme na hlad“ tvrdí Roland. Nežiada peniaze, nežiada dary, chce naspäť svoju prácu, ktorú tak miluje. Chce sa pozrieť svojim malým deťom do očí a povedať im, že je zase všetko v poriadku. Lebo pre rodiča, je to najhoršie, keď nemôže svojim deťom zabezpečiť dôstojný život a základné potreby.

,, Ďakujem všetkým dobrým ľudom za podporu, za stan, horúce čaje, ale aj milé povzbudivé slová. Som veľmi vyčerpaný ale nemyslím na hlad! Vaša podpora ma len utvrdzuje, že má zmysel bojovať! Každá podpora ma dojíma k slzám. Má to zmysel! Slováci sú súdržní národ! Ešte raz veľké ďakujem“, odkazuje Roland Slovákom. Nám neostáva nič iné len mu držať palce.  

Redakciu informovala Michaela Hornáčková z OZ Slovenská nádej.