ilustračná fotka
ilustračná fotka

SaS tvrdí, že článok o dohodách s ministerkou M. Kolíkovou je klamstvom.

Bratislava 21.3.2021 – Dohady okolo koalície nijak neutíchajú a z toho sa plodia rôzne fámy, vznikajú rôzne nepotvrdené informácie. SaS sa vyjadrili, že prezentované nformácie v jednom denníku o údajných dohodách medzi stranou SaS a ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí), kedy by sa mala údajne stať volebnou líderkou liberálov v predčasných voľbách, sú klamstvom.

Rovnako popierajú správy o vytváraní budúcich spojenectiev so stranou PS a tichou podporou Hlasu-SD. Liberáli to napísali v tlačovej správe, v ktorej reagujú na článok, ktorý vyšiel na portáli denníka Pravda v sobotu (20.3.) večer. „Dôrazne sa voči týmto klamstvám ohradzujeme, čitatelia sú nimi zavádzaní. Aj z toho dôvodu budeme žiadať o opravu podľa tlačového zákona,“ tlmočil stanovisko SaS hovorca strany Ondrej Šprlák. Denník Pravda napísal, že ministri za SaS s určitosťou podajú na začiatku budúceho týždňa demisiu a ministerka spravodlivosti prestúpi k liberálom, pričom mala dostať ponuku stať sa volebnou líderkou SaS v predčasných voľbách. O takejto predstave mal dokonca šéf SAS Richard Sulík informovať prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Ondrej Šprlák zdôraznil, že je absurdné naznačovať „pretláčanie ministerky Kolíkovej“, ak sa SaS viackrát vyjadrila, že post predsedu vlády patrí OĽANO. „My veríme, že hnutie dokáže ponúknuť aj ďalšieho premiéra. Taktiež sme uviedli, že sme proti predčasným voľbám a opakovane sme zdôrazňovali, že za ne nezahlasujeme. “