ilustračná fotka
ilustračná fotka

Zamestnanci ktorí sa podieľali na reportáži, dostali písomné napomenutie za neuspokojivé plnenie pracovnej úlohy.

Bratislava 19.3.2021 – Niektorí zamestnanci RTVS si zrejme povedali, že sa vracajú do ťažkej totality. Cenzúra je späť? Totiž zamestnanci, ktorí sa podieľali na tvorbe a schvaľovaní reportáže dostali v súlade s internými pravidlami RTVS písomné napomenutie za neuspokojivé plnenie pracovnej úlohy.

Etická komisia Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) skonštatovala, že reportáž o žene, ktorá mala zomrieť po očkovaní vakcínou AstraZeneca je porušením Štatútu programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS. Verejnoprávne médium už voči konkrétnym zamestnancom vyvodilo dôsledky. Informovala o tom Andrea Pivarčiová, hovorkyňa RTVS.

Vedenie RTVS sa podľa hovorkyne stotožnilo so závermi komisie. „Zamestnanci, ktorí sa podieľali na tvorbe a schvaľovaní reportáže dostali v súlade s internými pravidlami RTVS písomné napomenutie za neuspokojivé plnenie pracovnej úlohy. Vedenie RTVS zároveň v súlade so mzdovým poriadkom rozhodlo pri zainteresovaných zamestnancoch o nepriznaní odmien,“ spresnila Pivarčiová.

Ako sa ukazuje, žijeme v silnej demokracii. Aj napriek tomu, že značná časť svetových médií mohla priniesť túto informáciu, očividne zamestnanci verejnoprávnej RTVS nie. Ak sa skutočne RTVS uberá touto informačnou cestou, kde o očkovaní a vakcínach musia informovať ich zamestnanci iba pekné a ružové informácie, občania Slovenska sa môžu tešiť a dočkajú sa v skutku ,,objektívneho“ spravodajstva…