zdroj: facebook/ Igor M.
zdroj: facebook/ Igor M.

Strany Za ľudí a SaS majú rokovať o budúcnosti v koalícii.

Bratislava 2.3.2021 – Strana Za ľudí postupne stráca ,,jedného svojho poslanca za druhým“ , konflikty Veroniky Remišovej s premiérom Matovičom za Sputnik V, rovnako neustále konflikty Richarda Sulíka s premiérom, zrejme aj toto budú hlavné témy koaličných strán. Šéfka Za ľudí Veronika Remišová označila riziko rozpadu vládnej koalície za reálne a avizovala potrebu prijať zásadné rozhodnutie v strane. Turbulencie v Za ľudí vyvolal nákup ruskej vakcíny Sputnik V. Strana odmietala, aby sme používali neregistrovanú vakcínu. V reakcii na okolnosti nákupu z koalície i strany odišiel šéf parlamentného európskeho výboru Tomáš Valášek. Prednedávnom opustil stranu aj poslanec Miroslav Kollár. Podpredsedníčka Za ľudí a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková pripustila, že hrozí rozpad poslaneckého klubu. Po odchode Valáška a Kollára má klub desať poslancov. Klub musí mať minimálne osem zákonodarcov. 

Na republikovej rade SaS sa majú zísť aj členovia poslaneckého klubu strany. SaS má na mimoriadnej republikovej rade diskutovať aj o tom, kto z vlády za čo nesie zodpovednosť a o možnostiach vyvodenia zodpovednosti. Predseda Richard Sulík nevylúčil, že budú hovoriť o možnosti odchodu SaS z vládnej koalície. Za zodpovedného za súčasnú situáciu považuje Sulík ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a premiéra Igora Matoviča (obaja OĽANO).

Blíži sa prerozdeľovanie stoviek miliónov Euro z plánu obnovy, jednotlivé rezorty si budú deliť kto a koľko dostane financií na svoje projekty. Je možné, že v tomto čase by Sas a Za ľudí zamávali na odchod z vládnej koalície, alebo ide iba o spôsob ako presvedčiť premiéra Matoviča, že koaličné strany ako SaS a Za ľudí majú predsa len kvalitné projekty do ktorých bude treba naliať viac miliónov…???