Covid vakcína funguje podľa Britov

Veľká Británia 5.9.2020 – Prvá registrovaná vakcína na Covid-19 úspešne vyprodukovala protilátky v telách 76 pacientov počas testovania, uviedol jeden z najrešpektovanejších lekárskych časopisov The Lancet.

Testovanie ruskej vakcíny „Sputnik V“ ukázalo že každý jeden pacient ktorý dostal túto látku vybudoval vo svojom tele protilátky a nepreukázali sa žiadne závažné vedľajšie účinky. Jedenásteho Augusta prezident Putin vyhlásil že Rusko si dalo registrovať prvú vakcínu proti COVID-19 vyvinutú Moskovským Gamaleya výskumný inštitút a tá bude dostupná pre širokú verejnosť budúci rok.

Po registrácii sa zdvihla vlna kritiky od vedeckej obce ohľadom bezpečnosti tejto látky pre nedostatočný čas skúšok. Napriek úspešným výsledkom je ešte potrebné dotiahnuť dlhodobé testovanie do konca na čo naráža aj The Lancet aj keď na článku sa podieľali piati samostatný vedci so svojimi tímami.

Rusko však nie je jedinou krajinou ktorá ženie vývoj novej vakcíny dopredu. v Júli bola vyvinutá vakcína aj Oxfordskou univerzitou a je len otázkou času kedy budú nasledovať aj ostatné krajiny. Vo svete aktuálne prebieha vývoj minimálne v 150 laboratóriách.

Zdroj – http://www.facebook.com