ilustračná fotka
ilustračná fotka

Máme tu ďalší prieskum preferencií politických strán.

Bratislava 22.12.2020 – ČO prieskum, to rozdiel. Nie , to nie je žiadna hra šípok, alebo nejaký športový zápas, popisujeme rozdiely prieskumov v posledných dňoch a pribúda ich teda dostatočne… Akoby už každá politická strana mala svoj ,,prieskum“. Možno sa onedlho dočkáme, že čo strana, to vlastná agentúra na meranie preferencií politických strán. Prinášame Vám posledný prieskum, ktorý koluje v médiách od včerajšieho dňa.

Voľby do Národnej rady (NR) SR by v decembri vyhrala strana Hlas-sociálna demokracia so ziskom 22,8 percenta hlasov. V prieskume preferencií volebných strán nasleduje strana SaS (16,2 percenta) a hnutie OĽANO (14,2 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý organizovala od 17. do 19. decembra na vzorke 1000 respondentov.

Na štvrtom mieste skončila strana Smer, volilo by ju deväť percent opýtaných. Hneď za ňou sa umiestnilo Progresívne Slovensko so 6,5 percenta. Nasledujú ĽSNS a Sme rodina s 5,7 percenta, KDH a Za ľudí so 4,7 percenta, Vlasť (2,5 percenta), SNS (1,6 percenta), Dobrá voľba (1,4 percenta), SMK-MKP a MKO-MKS (1,3 percenta). Ostatné strany alebo hnutia by nezískali ani podporu jedného percenta oslovených.V