Trump cez twitter posiela odkaz.

USA 6.10.2020 – Prezident Trump poslal odkaz cez svoj Twitter účet, ktorý sa šíri médiami a veľa ľuďom ktorý šíria paniku sa páčiť nebude. Pred niekoľkými dňami sa do médií dostala informácia, že úradujúci Americký prezident Donald Trump je Corona pozitívny a dokonca je preventívne hospitalizovaný v nemocnici Walter Reed Medical Center. Dnes cez svoj Twitter účet uviedol nasledujúcu správu:

Dnes o 18:30 opustím skvelú nemocnicu Walter Reed Medical Center. Cítim sa dobre! Nebojte sa Covidu. Nedovoľte aby vám dominovala vo vašom živote. My sme vyvinuli, pod Trumpovou Administráciou niektoré vážne skvelé lieky a poznatky. Cítim sa lepšie ako pre 20 rokmi.

Prezident Trump je svojím vekom 74 rokov a zlou životosprávou v tej najrizikovejšej skupine obyvateľstva no ako sám vraví pri správnom zdravotnom prístupe sa nie je čoho pri tejto chorobe obávať. V posledných dňoch médiá informovali o všetkých blízkych spolupracovníkoch a rodinných príslušníkoch prezidenta, ktorý boli pozitívne testovaný na Covid. Mnohý z nich sú taktiež ako sám prezident v rizikových skupinách a tak budeme naďalej sledovať a informovať Vás o ich zdravotnom stave. Pozitívna na Covid je aj prvá dáma Melanie Trump no ako prezident uviedol má len slabé príznaky choroby a cíti sa dobre.

Na Covid-19 bol testovaný aj Trumpov protikandidát v nadchádzajúcich sa prezidentských voľbách Joe Biden (77 rokov) a jeho manželka no obaja s negatívnym výsledkom. Voľby sa uskutočnia už 3.11.2020 a sprevádza ich množstvo kontroverzie a napätia na oboch stranách.

Zdroj – Twitter