ilustračná fotka / zdroj: facebook
ilustračná fotka / zdroj: facebook

Dobrovoľné testovanie sprevádzala nižšia účasť.

Bratislava 23.11.2020 – Víkendové štvrté kolo testovania sa uskutočnilo v 458 obciach a mestách na Slovensku, kde počas predchádzajúcich celoplošných kôl zaznamenali viac ako jedno percento pozitívnych. V sobotu otestovali 68.888 ľudí, pozitívnych bolo 1366, k nedeľňajšiemu poludniu hlásili odberné miesta 14.529 testov a 380 pozitívnych vzoriek. Na toto kolo testovania antigénovými testami mohli vyčleniť do 8000 príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR. Armáda pomáhala aj pri predchádzajúcich kolách testovania, jej ďalšie využitie musel opätovne schváliť vládny kabinet.

Testovanie v 458 obciach malo značne nižšiu účasť, čo nenechalo chladným premiéra Matoviča. Ten sa v nedeľu vo večerných hodinách vyjadril, že úplná dobrovoľnosť ukázala, že občania k testom neprišli v takom množstve ako by bolo potrebné a zrejme bude počas ďalšieho plošného testovania k tomu potrebné pristupovať inak a podmienky nastaviť inak.

Zrejme sa Slovensko má znova na čo tešiť a adventné obdobie nám spestria vládni politici antigénovými tyčinkami…a dlhými radami pri odberových miestach a tí poslušnejší možno dostanú aj ,,adventný“ certifikát!