ilustračná fotka/ zdroj: facebook Igor M.
ilustračná fotka/ zdroj: facebook Igor M.

Premiér to povedal na stredajšej tlačovej konferencii o sprísnených opatreniach.

Bratislava 9.12.2020 – Premiér na stredajšej tlačovej konferencii o sprísnených opatreniach, ktoré majú zabrániť šíreniu ochorenia COVID-19 priznal prehru v otázke presadenia plošného testovania ako alternatívy lockdownu. Uviedol to v súvislosti s odlišnými postojmi s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou i prístupom k nákupu antigénových testov zo strany Ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Pri prezidentke pripomenul jej spochybnenie logistického zabezpečenia prvej fázy plošného testovania i nesúhlas s povinnou formou testovania v ďalších plánovaných fázach. Defacto vyriekla ortieľ nad decembrovým plánovaným testovaním,“.

Na ministra Richarda Sulíka sa rovnako tiež vyjadril v spojitosti na nákup antigénových testov. Viete, ako to dopadlo, stále sa vyhovára,“ uviedol premiér, pričom upozornil, že prvý nákup veľkého objemu dokázala, na rozdiel od Sulíkovho rezortu, sprocesovať Správa štátnych hmotných rezerv SR rýchlo.

Igor Matovič nezrealizovanie ďalších kôl plošného testovanie nazval rozplynutím sna. Mal som sen, ktorý by bol možno nepríjemný, no pre ľudí a pre ekonomiku menej bolestivý. Protivietor bol ale silný, keď sa na jeho čelo postaví prezidentka a minister hospodárstva,“ uviedol premiér s tým, že teraz ostáva „lockdown, po ktorom volala prezidentka“.

Reakcia premiéra bola dosť netaktná a miestami až detinská, poukázal na všetky chyby svojich oponentov a samozrejme iba on to chcel a myslel ,,dobre.“