ilustračná fotka/ zdroj: facebook Igor M.
ilustračná fotka/ zdroj: facebook Igor M.

Premiér sa rozhodol, že testovanie je správne a uvažuje nad ďalším kolom.

Bratislava 8.11.2020 – Premiér Matovič sa zrejme ,,opil“ domnelým úspechom a už teraz nahlas hovorí o ďalšom kole testovania!

Druhé plošné testovanie nebude zrejme posledné. Premiér Igor Matovič v relácii RTVS Sobotné dialógy povedal, že ak by sme chceli na Vianoce viac voľnosti, mohli by sme urobiť ďalšie kolo. Zima bude podľa premiéra „veľmi ťažká“, nielen u nás, ale aj v ostatných krajinách Európy.

Názor premiéra je, že ak by sme chceli otvoriť divadlá, posilňovne, reštaurácie či kiná, vie si predstaviť ešte jedno kolo plošného testovania. Podľa neho nato treba celospoločenskú diskusiu, ktorá by mala prebehnúť v najbližších dňoch. Koho však považuje za celospoločenskú diskusiu, nevieme…

Nateraz znova nevylúčil ani tvrdý lockdown, pri ktorom by sa nechodilo ani do práce a ľudia by dva týždne museli byť doma. Bol by však podľa neho potrebný len vtedy, „ak by sme sa začali dramaticky správať nezodpovedne, ale vôbec to nepredpokladám“.

Ak prišlo 3,6 milióna ľudí na celoplošné testovanie, tak to podľa premiéra ukazuje, že ľudia na Slovensku sú zodpovední. „Rozumným používaním tohto nástroja vieme prežiť veľmi ťažkú zimu, ktorá celú Európu čaká,“ povedal. Zdá sa tak, že s blížiacimi sviatkami Vianoc, začne vláda znova poukazovať na potrebu zodpovednosti a môže sa stať, že sa stane niečo podobné ako teraz, že bez negatívneho testu z plošného testovania sa nedostane znova do práce, obchodov a pred sviatkami môžeme zostať doslovne zatvorení! Ak by sa to udialo, dá sa predpokladať, že ľudia už zrejme nezostanú sedieť doma a môže to spôsobiť občianske nepokoje. Naša vláda si zrejme podobný scenár nepripúšťa a skutočne si myslí, že ľudia sa na plošnom testovaní zúčastňujú dobrovoľne!?