ilustračná fotka
ilustračná fotka

Predajcovia v stánkoch dostali STOP aj na púti k Sedembolestnej Panne Márii!

Šaštín-Stráže 25.8.2020 – Veriaci tento rok dostávajú zabrať tak po duchovnej ako aj obchodnej stránke. Z dôvodu dodržiavania nariadení sú obmedzovaní a dá sa povedať, že rovnako to pociťujú aj obchodníci, ktorí na podobné podujatia či športové, kultúrne, alebo kresťanské vždy chodili  a predávali tu  svoje výrobky. Našu vládu osudy týchto predajcov zjavne netrápi a nepomohli ani protesty a upozorňovanie na tento stav. Cestovať po letoviskách, návštevy barov a diskoték sú zjavne bezpečnejšie ako predaj v stánkoch na púti a samotná sv. omša v prírode. Aj Vy si kladiete tú istú otázku, že kde ostal zdravý rozum?

Mesto na webovej stránke informovalo o tom, že počas národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii, ktorá sa koná v polovici septembra, neposkytne tento rok predajné miesta na umiestnenie predajných stánkov. 

„Predajcovia, ktorí doručili žiadosť o vydanie povolenia na predaj, nebudú mať toto povolenie vystavené. Žiadosti k púti, ktorá sa uskutoční v roku 2021, budú akceptované až od 1. januára 2021,“ doplnilo mesto.

Predseda KBS vysvetlil, že púte, ktoré každoročne bývali a mali národný charakter, ho tento rok mať nebudú. „Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne sa tento rok nebude konať národným rozmerom, ale bude vo farskom. Aby sa zachovalo to, čo sa žiada podľa hygienických opatrení,“ ozrejmil Zvolenský.

Pri všetko je potrebné zachovať si ,, zdravý rozum“ a ten mnohí z nás počas takzvanej pandémie zjavne strácame.