Ilustračná fotka : Protivládny protest pred Úradom vlády
ilustračná fotka

V Bratislave sa vzbúrili tisíce nespokojných občanov.

Bratislava 17.10.2020 – Dnes sa pred Úradom vlády odohral jeden z najsilnejších a najmasovejších protestov za posledné roky. Pôvodne tento protest organizovalo OZ Slovenská nádej. Tí museli toto podujatie oficiálne zrušiť, nakoľko vyhlásenie núdzového stavu a rovnako znížený počet účastníkov na 6 osôb by bol pre organizátorov nemožné zabezpečiť. Mestská časť Staré mesto tak upozornila organizátorov na prijaté nariadenia, ktoré by museli dodržať. Občianske združenie tak ľudí informovalo o tejto prekážke. Organizátorom by pre nedodržanie nariadení hrozili vysoké tresty kde výška by sa mohla vyšplhať až do 25rokov odňatia slobody a pokuta do výšky 20tis.Euro. Ľudia výzvu organizátora a prekážky na oficiálny protest pochopili a aj napriek tomu prišli jasne vysloviť svoj postoj k vláde Igora Matoviča. Verejne sa k tejto akcii prihlásili na sociálnej sieti mnohé fanúšikovské skupiny, ktoré sa postretali na hlavnej stanici v Bratislave a odtiaľ sa až k úradu vlády tiahla dlhá kolóna protestujúcich. Ako sa ľudia blížili k Úradu vlády, masa ľudí sa nabaľovala viac a viac. Odhadujeme účasť do 5000 protestujúcich.

ľudia sa húfne presúvali od hlavnej stanice
polícia použila vodné delo
ľudia burácali a kričali heslá na odchod Igora Matoviča
vodné delo

Padali heslá ako: „Matovič odstúp“ , „my sme tu doma“ , „Matovič je k…t sku….ý“, atď. ! Ako sa nespokojný dav viac a viac hecoval a padli delobuchy, dymovnice , polícia začala intenzívne odtláčanie davu protestujúcich od hlavnej brány Úradu vlády. Celé okolie okamžite zabezpečilo stovky policajtov so psami, koňmi, silovými zložkami a následne polícia použila vodné delo. Vrcholom bolo nasmerovanie vodného dela na otca s malým dieťaťom, ktoré otec niesol na svojom krku, dokonca polícia údajne mala použiť gumové projektily a zasiahnutý bol údajne aj novinár redakcie Plus jeden deň.

Ľudia na Slovensku už zrejme strácajú trpezlivosť a dajú sa očakávať podobné protesty, možno ešte masívnejšie. Budeme intenzívne sledovať reakcie premiéra Igora Matoviča!

Vodné delá voči občanom
Použili aj slzotvorný plyn
Jeden zo zasiahnutých ukazuje na dlani gumový projektil ktoré po občanoch polícia strieľala
zdroj: facebook