Bratislava 23.8.2021 – Pred niekoľkými dňami nás média začali informovať o ďalšej vlne ochorenia ktorej sa dá vyhnúť jedine ak bude 95% všetkých obyvateľov vrátane detí do 12 rokov zaočkovaných aspoň dvomi dávkami vakcín. Aj keď nám médiá donedávna tvrdili že stací aby sme mali len 70% obyvateľstva zaočkovaného dvomi dávkami vakcíny už to nie je pravda a na takzvané zvládnutie tejto pandémie musí byť zaočkovaných 95% obyvateľstva nad 12 rokov. Je preto veľmi pravdepodobné že koncom septembra najneskôr začiatkom októbra prídu na Slovensko nové obmedzenia a lockdown tak ako to bolo minulý rok prípadne prídu ešte tvrdšie opatrenia. O takýchto opatreniach už stihla informovať aj Rakúska vláda ktorá tiež očakáva prudký nárast v počte infikovaných a zavádza tretiu dávku vakcíny od Októbra tohto roku.

Ako jeden z hlavných dôvodov pre pravdepodobný nárast nakazených bol označený nástup detí do škôl a neochota rodičov dávať svoje deti očkovať. Podľa dostupných informácií je len 20% rodičov detí od 12 rokov ochotných nechať svoje deti zaočkovať. Preto je najpravdepodobnejší scenár označiť zhoršenú situáciu na dve príčiny a to návštevu pápeža na Slovensku, kde sa očakáva stretnutie desiatok tisíc Slovákov ale aj množstva zahraničných návštevníkov a nástup nezaočkovaných detí do škôl.

Je možné že práve tieto dve udalosti budú kompetentný označovať za dôvod prečo je potrebný ďalšie uzavretie ekonomiky a obmedzenie pohybu občanov. Už teraz môžeme očakávať ako ďalší postup po uvedení krajiny do takzvaného Lockdownu zavedenie povinného očkovania na začiatok pre zamestnancov zdravotníctva a následne služieb, vzdelávania a nakoniec všetkých štátnych zamestnancov tak ako sa to deje v západných krajinách akými sú Francuzko, Nemecko alebo Chorvátsko kde každý pracujúci v službách už očkovanie absolvoval. Tak ako u našich západných susedov v Rakúsku tak aj na Slovensku sa začne podávať tretia dávka vakcíny koncom tohto roku a podľa všetkého ani tá nebude posledná.

Neostáva nám nič iné ako sa pripraviť na ďalších niekoľko mesiacov nezmyselných opatrení a obmedzovaní našich slobôd v mene pandémie napriek prísľubom že sa náš život vráti do normálnych koľají. Dúfajme len že nenastane povolanie armády do našich ulíc ako sa to stalo v posledných týždňoch v Austrálii a to napriek tomu že táto krajina má len niekoľko desiatok nakazených na 27 miliónov obyvateľov. Ak nám má ísť táto krajina príkladom môžeme očakávať že sa ten kto poruší karanténu dostane do celoštátneho pátrania, mladý študenti ktorý sa pôjdu prejsť do prírody budú zatvorený do ciel a dostanú obrovské pokuty a nad našimi domami budú lietať vojenské helikoptéry ktoré dozerajú aby sme si nedovolili čo i len postaviť sa pred naše dvere. Nepochopiteľné no napriek tomu je to fakt že ak sa vám stratí domáci miláčik ten bude v mene pandémie zabitý aby úrady neriskovali že pôjdete z domu pre neho do útulku kde by ste cestou mohli niekoho nakaziť.