ilustračná fotka
ilustračná fotka

Po avizovanom plošnom testovaní sa spustila verejnosťou masívna diskusia.

Bratislava 21.10.2020 – Množstvo ľudí zostalo zaskočených z prezentácie premiéra Matoviča, ktorý verejnosti oznámil, že plánuje zaviesť plošné testovanie kde sa zvažuje zaviesť povinnosť účasti. Po tlaku verejnosti a médií toto vyhlásenie neskôr zmiernil na zrejme dobrovoľné testovanie za podmienky, že ak sa občan takéhoto testovania nezúčastní, bude musieť odísť do nútenej karantény počas 10dní. Okamžite sa k tejto situácii vyjadrili viacerí právnici ako JUDr. Harabin a rovnako JUDr. Marek Géci.

Druhý menovaný JUDr.Marek Géci svoj postoj zverejnil aj na sociálnej sieti facebook vo forme videa. Video doteraz pozreli tisícky ľudí, kde právnik vysvetľuje čo vlastne táto vláda od svojich občanov žiada a či vôbec plánované sankcie za neúčasť na plošnom testovaní sú právne náležité.

Právnik poukazuje na protiústavné konanie tejto vlády a porušovanie Ústavy SR. Ako sa vo videu hovorí, súčasný stav neumožňuje ľudí postihovať karanténou v prípade, že sa občan nezúčastní na plošnom testovaní a popisuje dôvody prečo tom tak je. Celé video si môžete pozrieť pod daným odkazom:

zdroj: facebook