ilustračná fotka
ilustračná fotka

Právnik, ktorý pomáha ľuďom v pandémii, na sociálnej sieti reaguje na súčasnú krízu.

Bratislava 22.3.2021 – Právnik, ktorý sa rozhodol pomáhať ľuďom poškodeným v pandémii úplne zadarmo, reaguje na súčasný stav vo vládnej koalícii. Na sociálnej sieti reaguje na prebiehajúci spor.

,,To čo tu predvádza táto vláda je niečo nechutné. Sulík a Remišová sa už načisto museli zblázniť a prezidentka sa tomu prizerá? Najskôr si položili podmienky, ktoré im Matovič vo svojej podstate splnil a keď zistili, že sa Matoviča nezbavia, Sulík príde a žiada ďalšie ultimáta. K tejto hre sa pripojila Veronika Remišová, ktorá si najskôr naivne myslela, že nejaký pán Šeliga, alebo pani Koliková, ktorá roky vydržala sedieť vedľa tej ,,zlej “ Jankovskej, prerástli myslenie Matoviča. Tomu však zrejme ,,zobrali“ telefón, zatvorili sa v kanceláriách a prišiel v nedeľu s požiadavkou, ktorá absolútne odrovnala stranu SaS a Za ľudí! Prečo? Jednoducho z dôvodu, že predložil podmienky, ktoré majú politickú logiku aj keď môžu byť akokoľvek tvrdé… a hlavne môžu vyriešiť vnútornú patovú situáciu. Matovič odíde, ale žiada odchod aj ostatných. To, že to vyrušilo Sulíka a Remišovú sa nečudujem, verejne ich totiž politicky ,,popravil“ a rozhodnutie o koalícii majú teraz v rukách Remišová a Sulík.

Je to však tragédia, lebo politici majú ako rukojemníka celé Slovensko! Vládni politici zabudli čo sa deje v nemocniciach? Zabudli, že denne zomierajú desiatky ľudí na Covid? Viete aká je realita? Realita je taká, že dnes bežne pacienti čakajú na operácie, vyšetrenia, na dialýzu sa dostanú až keď si musia spraviť test na Covid, množstvo pacientov zomrelo lebo im nedokázali nasadiť pľúcnu ventiláciu, alebo nemali prístup ku kyslíku! To je realita a to sú ťažkosti Slovákov! Takže sa konečne vo vláde všetci zobuďte, ľudia zomierajú!“

Právnik navrhuje aby v prípade, že vláda už skutočne vyčerpala všetky možnosti, aby pre dobro svojich voličov jednoducho odstúpila a poslanci v NR SR prijali skrátenie svojho funkčného obdobia. ,,Ak viete vládnuť, vládnite, ale začnite pracovať a stabilizujte zničenú ekonomiku, naštartujte Slovensko, nezaťažujte ľudí, ale ak to neviete, odíďte okamžite a odíďte rýchlo. V opačnom prípade sa obávam, že ľudia Vám to zrátajú, “ konštatuje právnik na sociálnej sieti.