na fotke zľava Tomáš Taraba(predseda Život-NS a Marek Géci ( predseda strany Priama Demokracia
na fotke zľava Tomáš Taraba(predseda Život-NS a Marek Géci ( predseda strany Priama Demokracia

Predseda Priamej Demokracie JUDr. Marek Géci prostredníctvom poslanca NR SR Tomáša Tarabu ( predseda strany Život- Národná strana) predložil do NR SR návrh Ústavného zákona, ktorý má odstrániť pochybnosti ohľadom skrátenia volebného obdobia NR SR formou referenda.

Bratislava 5.5.2021 – Petičný výbor odovzdal hárky prezidentke a momentálne sa tieto petičné podpisy kontrolujú a sčítavajú. Netrvalo dlho a už vznikajú polemiky či dané referendum o skrátení VIII. volebného obdobia NRSR sa môže vôbec uskutočniť. Samotná ministerka spravodlivosti Koliková sa vyjadrila, že referendovú otázku by mal posúdiť Ústavný súd a podľa jej tvrdení by išlo pri danej otázke o porušenie princípov právneho štátu. Rovnako viacerí vládni poslanci dané referendum spochybňujú a odvolávajú sa na svoje ľudské práva na dokončenie plného funkčného mandátu.

Predseda strany Priama Demokracia JUDr.Marek Géci spoločne s JUDr.Hamackovou pripravili návrh Ústavného zákona, ktorý by mal jednoznačne vyvrátiť do budúcnosti akékoľvek pochybnosti politikov a rovnako cez referendum by bolo možné skrátiť volebné obdobie NR SR. Predmetný zákon predložil do NR SR poslanec Tomáš Taraba ( Život-NS), ktorý sa plne stotožňuje s potrebou zakotviť do ústavy poriadok a možnosť dať občanom sa rozhodovať a odovzdať moc do rúk ľudí! ´Predmetný zákon bol prezentovaný v parlamente na spoločnej tlačovej konferencii strany Život-NS za účasti poslancov Tarabu, Podmanického, Kuffu, bývalého ministra pôdohospodárstva p. Chovana a predsedu Priamej Demokracie p. Géciho.

Právnik Géci na svojom profile píše: ,,Dnes som bol pozvaný do NRSR na tlačovú konferenciu strany Život – Národná strana. Spoločne s kolegami z Priamej Demokracie a strany Život- Národná strana, som pripravil Ústavný zákon, na základe čoho bude referendum o predč.voľbách možné uskutočniť a nebude napadnuteľné. Do ÚSTAVY chceme doplniť v článku 81a) písmeno g. Mandát poslanca tak v NRSR bude môcť zaniknúť aj: Uplynutím skráteného volebného obdobia na základe platného celoštátneho referenda o skrátení volebného obdobia NR SR. Teraz je na ťahu vládna koalícia. Môžu prijať zákon, ktorý zaručí občanom, že REFERENDUM o skrátení volebného obdobia NRSR bude a nebude napadnuteľné.“

Poslanec Taraba rovnako reaguje na sociálnej sieti: ,,Dnes o 14:00 sme odvysielali tlačovú konferenciu strany ŽIVOT-NS na tému: Nedopustíme, aby referendum o predčasných voľbách bolo zmarené. Koaliční politici sa začínajú vyjadrovať na adresu referenda o predčasných voľbách, že je „protiprávnym aktom.“ Tlaky na prezidentku narastajú. Práve preto sme dnes predložili ústavný zákon, aby koalícia nedokázala referendum zablokovať ani cez ústavný súd a pani prezidentku.“ Vládna koalícia disponuje ústavnou väčšinou a preto prijatie tohto zákona majú plne v rukách a môžu ukázať občanom ako to reálne s demokraciou myslia v skutočnosti!