ilustračná fotka
ilustračná fotka

Máme tu ďalší prieskum našich politických strán.

Bratislava 2.9.2020 – Našich čitateľov vopred upozorňujeme, že prieskumy sú vždy iba výpoveď menšiny a nemusia sa nijak stotožňovať s reálnym stavom v danom období.

Prieskum volebných preferencií spoločnosti Actly, ktorý sa realizoval osobnými rozhovormi od 21. do 26. augusta na vzorke 1000 respondentov dopadol nasledovne!

Voľby by v auguste vyhralo OĽANO, po ňom Hlas-SD a Smer-SD.

Parlamentné voľby by na konci augusta vyhralo hnutie OĽANO. Dosiahlo by 18,1 percenta hlasov voličov. Nasledovali by strana Hlas-SD so ziskom 17 percent a Smer-SD s 10,9 percenta hlasov voličov. Vyplýva to z prieskumu volebných preferencií spoločnosti Actly, ktorý sa realizoval osobnými rozhovormi od 21. do 26. augusta na vzorke 1000 respondentov.

Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostalo sedem politických strán. Po OĽANO, Hlase-SD a Smere-SD sú to hnutie Sme rodina (10,1 percenta), strany SaS (9,4 percenta), ĽSNS (8,9 percenta) a Progresívne Slovensko (5,1 percenta).

Do Národnej rady SR by nedosiahlo KDH (4,1 percenta), strany Za ľudí (3,7 percenta), SNS (3,1 percenta), Vlasť (2,7 percenta) a Dobrá voľba (2,5 percenta). Možnosť ‚iná strana‘ v prieskume zvolilo 4,4 percenta opýtaných.

Je však na zamyslenie kompetentných pouvažovať, či do predmetných prieskumom je vhodné zapájať aj subjekty, ktoré doposiaľ  neboli riadne registrované ako politický subjekt.