ilustračná fotka / zdroj: facebook Ozbrojený Sily SR
ilustračná fotka / zdroj: facebook Ozbrojený Sily SR

Ozbrojené Sily SR informujú o celom priebehu testovania.

Bratislava 22.10.2020 – V úvode je potrebné dodať, že doteraz nebolo jasné ako samotné testovanie bude prebiehať. V týchto chvíľach Ozbrojené Sily SR zverejnili podrobné video kde sa znázorňuje celý priebeh testovania obyvateľov. Do pozornosti sa nám okamžite vryli také skutočnosti ako rozostupy testovaných v samotnom interiéry kde sa môžu hromadiť počty testovaných aj napriek odstupom 2metre, rovnako tento postup je aj pri čakaní na samotný výsledok kedy testovaný znova čaká v spoločných priestoroch aj keď znova v rozostupoch na stoličkách. Čo je však absolútne alarmujúce je ten fakt, že testovaný budú odkašliavať a smrkať nos v otvorenom priestore za nejakou provizórnou zástenou do papierového obrúsku a je tak možné, že drobné čiastočky vírusu v prípade infikovaného človeka sa z vykašliavania môžu dostať ďalej do okolia. Ak naozaj je tento spôsob považovaný za prísne hygienické opatrenie, je otázne ako v skutočnosti toto plošné testovanie môže dopadnúť.

Ozbrojené Sily SR na sociálnej sieti plošné restovanie popisujú nasledovne:

,, Video o tom, ako to bude vyzerať v odbernom mieste počas celoštátneho testovania na ochorenie COVID-19. Vzorky bude odoberať jedine zdravotnícky personál bezpečnosť zabezpečí Polícia SR a Ozbrojené Sily SR. Chceme Vás požiadať o zodpovednosť. Všetci pracovníci na odberných miestach urobia všetko pre Vašu spokojnosť a bezpečnosť. Preto aj Vás prosíme o rešpektovanie pravidiel na odbernom mieste. Len tak dokážeme zabezpečiť bezproblémový priebeh testovania.“

Samotná snaha zabezpečiť čo najmenšie riziko nakazenia zdravých občanov je zrejmé, ale práve tu sa na jasnom príklade dá dedukovať, že samotné plošné testovanie v tak masovom ponímaní by mohlo napáchať viac škôd na zdraví občanov ako upustenie od tohto plánu!

zdroj: facebook