informovala polícia zo Santa Cruz

Peňaženka požiarnika bola ukradnutá z jeho služobného vozidla a jeho bankové konto vyprázdnené kým on bojoval s ohňom. Toto bola zatiaľ posledná lúpež ktorá sa vyskytla pri panike z požiarov v Santa Cruz.

Je to absolútne nechutné správanie, nemôžem uveriť že niekto sa môže takto zachovať a vlámať sa do požiarneho auta keď vie že niekto práve bojuje s ohňom aby ochránil nás všetkých a riskuje vlastný život. Povedal na tlačovej konferencii Chris Clark z oddelenia Šerifa v Santa Cruz. Oddelenie naďalej vyšetruje kto ukradol túto peňaženku a incident sa zaradil medzi ďalšie prípady rabovania ktoré sa udiali dni predtým.

Päť ľudí bolo zatknutých za vlámania sa do domov evakuovaných obyvateľov v piatok minulý týždeň. Po oznámení na políciu že sa v susedstve zdržujú podozrivé osoby bola vyslaná hliadka ktorá zadržala dve vozidlá pričom jedno sa pokúsilo o únik no bolo zadržané po tom ako nezvládlo riadenie a skončilo v priekope.

Polícia monitoruje evakuované časti Kalifornie a zastaví a zadrží kohokoľvek kto sa pohybuje v danej oblasti a nie je s políciou alebo požiarnikmi, vyhlásil šerif Jim Hart.

Autority sa naďalej obávajú že predpoveď búrok s veľkým počtom bleskov a minimálnych zrážok môžu spôsobiť množstvo nových ohnísk a ohroziť ďalších obyvateľov na živote a majetku.