ilustračná fotka / zdroj: facebook
ilustračná fotka / zdroj: facebook

Podarí sa predĺžiť núdzový stav?

Bratislava 28.12.2020 – Bežný človek si nemôže ani ,,vytrčiť „nos z okna v prípade, že bol pozitívne testovaný na Covid, alebo ak má zostať v karanténe. To však nebude platiť na našich poslancov NR SR, ktorí dostali výnimku a dnes budú môcť hlasovať v NR SR.

Úrad verejného zdravotníctva vydal deň pred hlasovaním o novele zákona, ktorá sa týka predĺženia núdzového stavu, novú vyhlášku z ktorej vyplýva, že osoby v osobitnom režime môžu pokračovať v práci aj v prípade, že im bolo diagnostikované ochorenie COVID-19, no nemajú príznaky, prípadne, ak boli v kontakte s infikovanou osobou . Na sociálnej sieti na to upozornili niekoľkí opoziční poslanci.

Osoby v osobitnom režime sú napríklad zdravotníci, zamestnanci v energetickom priemysle, tepelnej energetiky. Ale aj prezident SR, člen vlády, poslanec parlamentu, generálny prokurátor, predseda Najvyššieho kontrolného úradu, verejný ochranca práv, predseda Ústavného súdu.

Výnimku tak majú aj poslanci, ktorí môžu pracovať ak budú mať respirátor FFP2 bez výdychového ventilu alebo prekrytý chirurgickým rúškom. Budú používať dezinfekčné prostriedky s plným virucídnym účinkom a nosiť rukavice. Pohyb po pracovisku musia obmedziť na najmenšiu možnú mieru.

Takže znova sa ukázalo, že ,,nadľudia“ v NR SR majú výhody o ktorých sa môže bežným Slovákom iba snívať!