zdroj: facebook/ Filp P.
zdroj: facebook/ Filp P.

Slovenskému hráčovi Filipovi Poláškovi sa s Chorvátom Dodigom podaril ďalší životný úspech.

Melbourne 18. 2. 2021 – Slovák Filip Polášek s Chorvátom Dodigom postúpili do finále štvorhry na Australian Open! Filip Polášek po dlhotrvajúcom zranení v minulosti uvažoval o úplnom konci kariéry. Dokonca prestal aj trénovať a tenis už skôr bral ako svoju minulosť. Stalo sa však niečo čo prekvapilo všetkých a dokázal sa vrátiť na tenisové kurty, kde vo štvorhre spoločne s Chorvátom Dodigom podávajú neuveriteľné výkony.

Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom najnovšie postúpili do finále štvorhry na grandslamovom Australian Open. Vo štvrtkovom semifinále zdolali turnajové dvojky Nikolu Mektiča a Mateho Paviča z Chorvátska 4:6, 6:4, 6:3. O celkový triumf zabojujú proti úspešnejšej dvojici z duelu Jamie Murray, Bruno Soares (V. Brit./Braz.-6) – Rajeev Ram, Joe Salisbury (USA/V. Brit.-5).

Polášek dosiahol životný úspech a stal sa vôbec prvým slovenským grandslamovým finalistom v ére samostatnosti. Medzi ženami sa to podarilo vo štvorhre Daniele Hantuchovej, ktorá si v Melbourne zahrala o trofej v rokoch 2002 a 2009, a Dominike Cibulkovej, ktorá sa dostala do finále dvojhry v roku 2014. Hantuchová dokázala v roku 2002 triumfovať v miešanej štvorhre spoločne s Kevinom Ullyettom zo Zimbabwe.

Polášek s Dodigom majú za účasť vo finále istú finančnú prémiu 264.000 amerických dolárov a 1200 bodov do renkingu. „Bolo to moje tretie grandslamové semifinále a prvýkrát som uspel. Som nesmierne šťastný. Bol to výborný zápas, súperi boli vynikajúci a rozhodlo iba pár bodov, takže sa teším, že v náš prospech,“ uviedol na webe podujatia Polášek. Kým na neho čaká prvé finále, Dodig už má na konte aj deblovú grandslamovú trofej, ktorú vybojoval s Marcelom Melom na Roland Garros 2015. „Dnes rozhodli maličkosti. Nedarovali sme im ani bod zadarmo a to bol kľúč k úspechu. Som naozaj šťastný z tohto triumfu,“ povedal Dodig. Spoločne s Polášekom oplatili chorvátskej dvojici finálovú prehru na januárovom turnaji v tureckej Antályi a stali sa ich prvými premožiteľmi v tomto roku.