Podľa štátneho zástupcu Michala Króla chcel muž, ktorý podľa polície založil požiar v byte v meste Bohumín, spáchať samovraždu počas jazdy autom.

Praha 11.8.2020 –  Muž obvinený v Česku z vrážd a všeobecného ohrozovania za to, že podľa polície založil požiar v byte v meste Bohumín, chcel podľa štátneho zástupcu Michala Króla spáchať samovraždu. Król to povedal v pondelok večer Českej televízii a odvolal sa pri tom na výsluch obvineného. Pri požiari zomrelo 11 ľudí a muž sa priznal, že byt polial horľavinou a zapálil.Informácie priniesol aj český spravodajský portál Novinky.cz

„ Chcel som v aute spáchať samovraždu“. Povedal podozrivý podpaľač z Bohumína.

Mužovi(54) , ktorému hrozí až doživotie, Štátny zástupca (prokurátor) navrhol väzbu.

Podozrivý má štyri záznamy v registri trestov, z toho dva za násilné činy. Súd bude o väzbe rozhodovať v utorok. Okrem rizika úteku uviedol Król ako dôvod možné pokračovanie v trestnej činnosti. Podľa Króla muž pri výsluchu povedal, že chcel po zapálení bytu spáchať samovraždu počas jazdy autom, čím by mohol ohroziť ďalšie životy. Obvinený muž sa k zločinu priznal policajtom už pri zadržaní a potom aj pri vypočúvaní. „Vyslovil určitú formu ľútosti. Podrobnejšie sa ale nevyjadroval. Ako motív uviedol rodinné spory,“ vysvetlil Król. Ako Król povedal, zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by mal muž diagnostikovanú závažnú duševnú poruchu, ale vylúčiť sa to nedá.

 Pri sobotňajšom požiari zomrelo 11 ľudí vo veku osem až 73 rokov. Šesť ich zhorelo, päť sa zabilo skokom z okna. Ďalším piatim ľuďom sa podarilo preliezť na susedný balkón.