ilustračná fotka
ilustračná fotka

Polícia obvinila dvoch mužov po výtržnostiach na sobotňajšom proteste pred Úradom vlády!

Bratislava 20.10.2020 – Tresty počas núdzového stavu sú prísnejšie a porušovatelia zákonov môžu dostať vyššie trestné sadzby. Je však toto pravidlo, lepšie povedané uplatňuje sa toto pravidlo vyšších trestov skutočne u každého občana rovnako a bez rozdielov!? Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff pre TASR poskytol informáciu o možnom treste odňatia slobody na 12 až 25 rokov, ktorý hrozí v prípade preukázania viny v zmysle zákona dvom mužom v súvislosti s incidentom, ku ktorému došlo počas zhromaždenia pred Úradom vlády SR uplynulý víkend.

Vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa spáchaného za krízového stavu.

„Obvineniu z uvedeného trestného činu už čelia dvaja muži: 31-ročný Martin J. z okresu Poprad a 31-ročný Pavel R. štátny občan Českej republiky. Podľa zabezpečenej dôkaznej situácie obvinení muži v sobotu krátko pred 16:00 po príchode vodného dela pred Úrad vlády SR začali hádzať kamene a dlažobné kocky do policajtov velených do bezpečnostného opatrenia,“ uviedla polícia.

„Muži sa tohto konania dopustili za krízovej situácie – núdzového stavu vyhláseného uznesením vlády SR. Policajti mužov obmedzili na osobnej slobode v priebehu uvedeného zhromaždenia, a eskortovali na príslušné policajné oddelenie,“ poznamenala polícia.

Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň predložil spis prokurátorovi s cieľom spracovania návrhu na väzobné stíhanie obvinených. S podnetom na väzobné stíhanie sa prokurátor stotožnil. Celý prípad budeme sledovať ďalej.