Pri hre na PlayStation radšej nerozprávať.

Japonsko 17.10.2020 – Minulý týždeň Sony predstavilo nový update pre ich hraciu konzolu PlayStation 4 ktorá sa prenáša aj do novej konzly Playstation 5 kde okrem iných vecí sa objavilo upozornenie :

“Hlas v chatoch môže byť nahrávaný pre kontrolu. Pridaním sa súhlasíte že budete nahrávaný.” Hráči majú možnosť udať niekoho koho počuli v hre porušiť takzvané Sony zásady správania sa, pričom Sony je prvou hernou konzolou ktorá pristúpila k Anti-Defamation League (Liga proti Hanobeniu) ktorá má za úlohu cenzurovanie názorov na sociálnych sieťach. Zásady správania sa podľa ligi zakazujú správanie sa ako “Prejavy nenávisti, Šikanovanie, Stalking, nevhodné používanie označenia osôb iných pohlavý, sexuálnej orientácie a rasy.” Odteraz ak hráte s priateľmi ktorúkoľvek hru a označíte niekoho nevhodným prívlastkom je možné že už si nikdy Online hru na Playstation nezahráte.

PlayStation bola viac menej nútená pristúpiť k pravidlám Ligi proti Hanobeniu keď mala počas leta zakázané inzerovať na sociálnych sieťach pokiaľ nepristúpi k podmienkam ligy a tak sa stala len ďalšou platformou ktorá bude zbierať údaje o svojich používateľoch a tých následne trestať. Pre mnohých hráčov ktorý majú desiatky hier je trest neumožnenia hrať svoje obľúbené hry vo svojej online komunite veľmi vážnym zásahom do ich života. Tieto pravidlá sa prenášajú aj do najnovšej konzoly Playstation 5 ktorá sa už teraz sa teší enormnej popularite a to nebol jej predaj ešte spustený.

Takže odteraz keď si zapnete hru myslite na to že všetko čo poviete je nahrávané a môže byť neskôr použité proti Vám.

Zdroj – Sony