ilustračná fotka
ilustračná fotka

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v piatkovej 7. etape 107. ročníka Tour de France 13. miesto a opäť si obliekol zelený dres pre lídra bodovacej súťaže.

Millau, Lavaur 5.9.2020 – Peter Sagan sa po 7etape na TdF znova obliekol do zeleného dresu! Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v piatkovej 7. etape 107. ročníka Tour de France 13. miesto a opäť si obliekol zelený dres pre lídra bodovacej súťaže. Z triumfu sa tešil Belgičan v službách Jumbo-Visma Wout van Aert, ktorý zvládol trať z mesta Millau do Lavaur dlhú 168 km časom 3:32:03 h. informuje portál sport.sk.

V piatok sa očakával klasický hromadný dojazd, na trati boli totiž len tri stúpania 3. a 4. kategórie a to posledné vyše 60 km pred cieľom. Karty však mohol zamiešať vietor, ktorý fúkal najmä v záverečnej rovinatej časti. V závere smerovalo všetko k hromadnému špurtu okliešteného pelotónu, v ktorom mal veľké šance na triumf práve Sagan. Finiš mu však nevyšiel, keď mal mechanický problém, takmer spadol a zostal zavretý. Nakoniec to stačilo len na 13. miesto, čo je po výbornej práci, ktorú Bora odviedla, sklamanie. Spokojní neboli ani v tímoch na celkové poradie, keďže Mollema, Porte (obaja Trek-Segafredo), Pogačar (SAE-Team Emirates) či Landa (Bahrajn-McLaren) nabrali stratu 1:21 minúty.

Sagan opísal incident, pre ktorý prišiel o lepšie umiestnenie v 7. etape!

„Podobnú etapu sme predviedli v roku 2013 a ja som ju vyhral. Celý deň sme ťahali na čele, aby sme sa zbavili šprintérov a vtedy som zvíťazil. Teraz to bolo podobné, no bez výhry. Som šťastný z mojich kolegov, pretože odviedli skutočne mimoriadnu prácu. Spoločne sme sa dohodli, že to spravíme. Športový riaditeľ najprv veľmi nesúhlasil, ale etapa prebiehala veľmi dobre.

V šprinte som nemal šťastie, pretože mi spadla reťaz. Bol to mechanický problém, áno, ale to nebol celý príbeh. Bol som za van Aertom, no potom som sa dostal mimo pozíciu a všetci išli naľavo. Snažil som sa nespadnúť, no do niekoho som vrazil. Neviem, kto to bol, a potom mi spadla reťaz. Mal som šťastie, že som nehavaroval. Potom už bolo nemožné dostať sa dopredu,” povedal Sagan pre TV France.

Bodovacia súťaž:

1. P. SAGAN 138 b

2. Sam Bennett (Ír./Deceuninck – Quick Step) 129

3. van Aert 106

Video zo záveru 7. etapy/ zdroj :  youtube.com