ilustračná fotka
ilustračná fotka

Šikana občanov nekončí, dokonca pokračuje ďalej.

Bratislava 23.4.2021 – Covid – 19 ustupuje, ale vláda naďalej živí núdzový stav a ľudia musia dodržiavať miestami nelogické nariadenia. K celej situácii zaujali postoj právnici, ktorí počas takzvanej pandémie podali ľuďom pomocnú ruku v ich právnych ťažkostiach. Ak občan nerešpektuje protipandemické opatrenia a nenosí rúško či respirátor, prekáža mnohým spoluobčanom. A bočia od neho aj  priatelia! Ľuďom v skutočnosti nevadí, že nemáte rúško. Majú predsa možnosť sa vám vyhnúť. Vadí im, že neposlúchate! Vadí im, že vaša sila poukazuje na ich slabosť!

Keďže občania sú zvyknutí k poslušnosti, tak poslúchnu aj zbytočnosti. Povinnosť nosenia rúška musí byť najprv zavedená právnym aktom, až potom možno vymáhať dodržiavanie tejto povinnosti. Poslanci NR SR sa však pod takýto zákon nepodpíšu. Pretože vedia, že sa nejedná o vážnu pandémiu, že antigénové testy sú nepresné, zbytočne nimi trápia slovenský ľud, ( najmä deti ) a pravdepodobne vedia aj to, že nosenie rúšok neprospieva nášmu zdraviu.

Najväčšou tragédiou pri dodržiavaní nezmyselných príkazov sú naše súdy! Bez preukázania sa negatívnym testom a bez respirátora nemôže ísť nikto dnu. Či už zamestnanec, alebo účastník konania! Vážení zamestnanci súdnictva! Kto vyrieši problémy obyčajných ľudí, keď sa nezmyselnými opatreniami zaoberajú skorumpovaní, nečinní a nespravodliví sudcovia? Kto ochráni naše ľudské práva? Kto iný, ako sudca,  má  poznať zákony a právny systém? Kto iný, ako sudca, má ísť príkladom?   Ani sudcovia sa nenaučili, že medzinárodné právne predpisy sú nadradené tým, ktoré by mali fungovať v každom štáte? Dokedy budete prisluhovať každému režimu, ktorý sa v našej vlasti vyskytne?

Vyzývame sudcov Slovenskej republiky, aby si vykonávali svoju funkciu spravodlivo! Všetci máte vedomosť o tom, že testovanie, nosenie rúška  i očkovanie je založené na báze dobrovoľnosti a vy sami medzi sebou používate nátlak a páchate zrejme trestnú činnosť? Z vášho konania vyplýva opäť len jedna možnosť. Máte za Vaše neprístojné konanie  príplatky od vlády  SR a peniaze nie spravodlivosť sú vašou prioritou? Dokedy?  Všetci viete, že raz budete vystavení spravodlivosti!

JUDr. Marek Géci , JUDr., Ing. Otília Hamacková, PhD.   Právna pomoc občanom počas pandémie zdarma.

www.covid2021pomoc.sk