ilustračná fotka
ilustračná fotka

Oáza Sibírskeho tigra v Kostolnej pri Dunaji potrebuje pomoc od Slovákov. Na pomoc sa už hlásia viacerí ľudia. Medzi inými aj Michaela Hornáčková a skupina Everlong.

Kostolná pri Dunaji 30.11.2020 – Oáza Sibírskych tigrov vznikla v roku 1999. Od tej doby sa majiteľka Yveta Iršová s láskou stará o tigrov bez podpory štátu. Štát namiesto pomoci hádže majiteľke polená pod nohy a posiela pokuty za byrokraciu. Už pár rokov sa súdi na Najvyššom súde, aby mohla oázu oficiálne otvoriť pre verejnosť. Oázu bola navštíviť aj Michaela Hornáčková, ktorá sa vyjadrila pre Sknews : ,,Momentálne sa v oáze nachádza 22 tigrov, jeden lev a jedna levica. Najmenší tiger má 8 mesiacov a volá sa Tutu. Voľne behá, je naučený k ľudom a hrá sa s tromi vlčiakmi. Majiteľka oázy sprístupňuje Oázu pre verejnosť každý voľný deň a cez prázdniny od 12:00 do 15:00. Tigre financuje z dobrovoľných príspevkov, ktoré jej ľudia dávajú pri návšteve, alebo z 2% pri daňovom priznaní. Priznám sa, doteraz som nevedela, že táto Oáza existuje a som veľmi rada, že ma oslovili a mohla som tam prísť pozrieť tieto nádherné zvieratá. Majiteľka mi vysvetlila, ako bojuje so štátom, ako korona kríza ohrozila aj ich a už sa míňa rezerva, ktorú mala vytvorenú. Okamžite ma v daný moment napadla myšlienka, že im treba pomôcť! Pôvodne som mala v pláne organizovať na 5.12 protest v Nitre, no usúdila som, že protestov tu máme každý týždeň veľa. Teraz je dôležité pomôcť, pokiaľ je to v našich silách. Som veľmi rada, že Adam Urban zo skupiny Everlong sa pridal k myšlienke pomoci. Chcela by som vyzvať Slovákov. Pomôžme týmto mocným no nevinným zvieratám a príďme ich všetci podporiť v sobotu 5.12.2020 o 12:00 v Kostolnej pri Dunaji priamo v  Oáze Sibískeho tigra. Okrem zážitku z tigrov máme pre Vás prichystaný aj bohatý program.

Som vďačná aj Infovojne a Sknews, ktoré sa tiež pridali k pomoci. Viem, že korona kríza postihla nás všetkých a blížia sa Vianoce, no netreba zabúdať, že Vianoce sú aj o pomoci iným. Teraz potrebujú pomoc tigre, neskôr to môžeme byť my. Viac o oáze tigrov na www.tigre.sk . Verím, že sa tam stretneme v hojnom počte a zažijeme spolu príjemný deň, plný zážitkov a hlavne na chvíľu zabudneme na starosti, ktoré nám denno denne táto vláda spôsobuje. ´´