ilustračná fotka
ilustračná fotka

Zákazníci pri konzumácii v prevádzkach verejného stravovania, nemusia mať rúško.

Bratislava 29.08.2020 –  V piatok  informovala hovorkyňa ÚVZ Daša Račková, že UVZ spresnil opatrenia proti pandémii ochorenia COVID-19 a povinnosti, ktoré budú musieť od začiatku septembra majitelia prevádzok dodržiavať.

Za rizikové prevádzky označil UVZ  okrem iných aj akvaparky a kúpaliská. Obmedzuje sa maximálna návštevnosť akvaparkov a kúpalísk na 1000 osôb v jednom okamihu,“ doplnila. „Treba zohľadniť fakt, že na kúpaliskách a v akvaparkoch nie je povinnosť nosiť rúška a blíži sa obdobie zvýšeného výskytu respiračných infektov. Vzhľadom na to, že sa prikročilo k obmedzeniu maximálneho počtu ľudí na hromadných podujatiach na 1000 osôb v jednom okamihu, rovnaká hranica sa určila aj pre akvaparky a kúpaliská,“ upresnila Račková.

Zákazníci nemusia mať rúška v prevádzkach verejného stravovania. Avšak prevádzkovatelia musia dezinfikovať stoly a dotykové plochy po každom zákazníkovi. Príbor nesmie byť voľne dostupný na stoloch, ale ho musí obsluha priniesť priamo k jedlu,  zabalený do papierovej servítky.

Priestory aj prevádzky starostlivosti o ľudské telo sa musia po každom klientovi dezinfikovať! Rovnako si musia nastaviť taký časový harmonogram medzi klientami, aby dokázali dostatočne zabezpečiť dezinfekciu priestorov. Rovnako v taxíkoch je odporúčanie z UVZ cestujúcim sedieť na zadnom sedadle a odporúčaním je zatiaľ aj oddelenie priestoru vodiča od priestoru pre pasažiera. Po každom klientovi musí vodič dezinfikovať priestor pre zákazníkov po každom klientovi.