ilustračná fotka / zdroj: facebook Igor M.
ilustračná fotka / zdroj: facebook Igor M.

Získali sme nateraz iba ťažko overiteľnú informáciu kde údajne premiér zvažuje skončiť vo svojej funkcii už budúci týždeň a po rekonštrukcii vlády by mohli pokračovať už iba 3 koaličné strany.

Bratislava 18.3.2021 – Dnes sme do redakcie dostali nepotvrdenú informáciu, podľa ktorej by premiér Matovič mohol vo svojej funkcii skončiť už budúci týždeň. Ako zdroj uvádza, odchodom by premiér Matovič dodržal podmienku strany Za ľudí. Premiér Matovič však chce údajne počkať na odchod Richarda Sulíka a ostatných ministrov zo strany SaS z vládnej koalície a následne plánuje podať demisiu. Svojou demisiou by tak splnil požiadavku Veroniky Remišovej a strany Za ľudí a nová rekonštruovaná vláda kde by mal byť premiérom údajne Eduard Heger, by vládla v zložení troch koaličných strán, bez účasti SaS.

Či sa nakoniec táto informácia potvrdí a stane sa skutočnosťou, budeme pozorne sledovať. Jej základ je však postavený na pomerne triezvej úvahe, nakoľko ak by mal premiér zložiť svoju funkciu, určite tento krok bude chcieť urobiť uvážene a hlavne nie na nátlak SaS, ale na základe vlastného rozhodnutia a za predpokladu, že strana SaS už nebude súčasťou ďalšej vlády!